HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Randevu ve Sorularınız İçin 0534 256 78 11 & 0258 264 64 65
MENÜ KAPAT

Deniz Tuzu ile Cilt Yenileme Terapisi

Deniz Tuzu ile Cilt Yenileme Terapisi

Deniz tuzu ile cilt yenileme terapisi nedir? Terapide nasıl bir uygulama yapılır? Terapi uygulaması ile ciltte yenilenme ve parlaklık sağlamak mümkün müdür? Deniz tuzu ile cilt yenileme terapisi tekrar edilebilir bir yöntem midir? Terapinin yan etkileri nelerdir? Terapide gerçekleştirilen uygulama can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Deniz tuzu ile cilt yenileme terapisi nedir?

Deniz tuzu ile cilt yenileme terapisi özellikle yüz bölgesinde cilt kalitesinde bozulma, solukluk, ton dengesizliği, ince kırışıklıklar, leke, sivilce, iz, kirli gözenekler, yağlı görünüm gibi cilt problemlerine sahip kişilerde cildi yenileyerek iyileştirme etkisi elde etmeyi sağlayan bir medikal estetik çözümüdür. Cilt kalitesinde yaşanan problemli görünüm yıllar içerisinde güneşten doğru şekilde korunmamaya bağlı olarak oluşabildiği gibi, hamilelik dönemi gibi hormonal değişimlerin yaşandığı dönemlerde de edinilmiş olabilir. Özellikle akne (sivilce) sorunu yaşayanlar açısından sivilce izi, sivilce iyileştikten sonra da devam edebilen bir diğer önemli problem olmaktadır. Cilt dokusu iyileşmekte ancak zarar gören dokunun iyileştiği yerde çukurlu, tırtıklı olarak tarif edilebilecek bir iz kalmaktadır. Kişinin cildinde oluşmuş olan sağlıksız görünümü ve zarar almış dokuyu iyileştirmek, deniz tuzu ile cilt yenileme terapisinin ana amacıdır. Deniz tuzu ile cilt yenileme terapisi ayrıca uygulamada kullanılan cihazın yoğun nüfuz etme kapasitesi ile cildi besleyici ve onarıcı bir uygulama olduğu için, zamanla ciltte oluşmuş ince kırışıklıkların iyileştirilmesine de olanak sunmaktadır. Bu şekilde cildi gençleştirmek ve genç tutmaya çalışmak da mümkündür.

Prof. Dr. Berna Şanlı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0534 256 78 11
Randevu İçin Tıklayın...

Deniz tuzu ile cilt yenileme terapisinde ne kullanılır?

Kişinin cildinin derinlemesine tazelenmesini ve temizlenmesini amaçlayan ilk aşamada doğal ve organik deniz tuzu kullanılır ve cilde gereken mineral desteği verilirken aynı zamanda mekanik peeling etkisi sağlanır. Peeling etkisiyle cilt yenilenme mekanizmaları uyarılır ve cilt yapısına, ihtiyacına göre sonraki aşamalarda kullanılacak olan nemlendirici, besleyici, antiaging vb içeren ürünler için cilt hazırlanmış olur.
İkinci aşama cilde daha yoğun iyileştirici serumların aktarılmasını sağlayan 3MHz ultrason teknolojisi ile gerçekleştirilir. Seansın son aşaması cildin izlerden kurtulmasında da etkili ve beraberinde gençleştirme etkileri de sunan yüksek yoğunluklu LED tedavisidir. Deniz tuzu ile cilt yenileme terapisinde tüm bu aşamalar FDA onaylı bir cihazla gerçekleştirilmektedir.

Deniz tuzu ile cilt yenileme terapisi nasıl gerçekleştirilir?

Deniz tuzu ile cilt yenileme terapisi mutlaka bu alanda uzmanlığa sahip bir kişi tarafından gerçekleştirilmelidir. Tedavi planı muayene sonrasında belirlenir. Tedavi planı doğrultusunda seansta cildi onarma, tazeleme, besleme ve gençleştirme aşamaları sıra ile gerçekleştirilir. Terapinin etkileri ciltteki belirtilerini tek seans sonrasında gösterir.

Deniz tuzu ile cilt yenileme terapisi hangi bölgelere yapılır?

Deniz tuzu ile cilt yenileme terapisi temel olarak yüz ve boyun bölgesine uygulanmakla beraber, ciltte oluşmuş hasarların ve ayrıca vücut çatlaklarının görüldüğü diğer bölgelere de uygulanabilir.

Deniz tuzu ile cilt yenileme terapisi kaç seans, hangi sıklıkta uygulanır?

Terapi uygulamasının 10-14 gün ara ile 3 – 4 seans olarak gerçekleştirilmesi genelde izlenilen yaklaşım olmaktadır. Yaşlanma karşıtı (anti-aging) etkileri sağlayabilmek için, özellikle 30 yaşından itibaren yenileyici ve canlandırıcı bakımlara yönelmek önemlidir. Sonrasında yaşam boyu destek terapilerle cilde iyi bakılması için, iyileştirici terapiler güncel şekilde sürdürülmelidir.

Deniz tuzu ile cilt yenileme terapisi tekrar edilebilir bir yöntem midir?

Tedavi bölgelerinde sağlanan iyileşme ömür boyu kalıcı etkiye sahip değildir. Medikal estetik yöntemlerinin geneli, istenilen etkiler ortadan kalktığında problemli alanlara yeniden uygulanabilir yöntemlerdir.

Deniz tuzu ile cilt yenileme terapisi sonrası işe, günlük yaşama ne zaman dönülebilir?

Terapi uygulamaları cilt yenileme konusunda günümüzün çağdaş teknolojisini kullanan bir cihaz ile gerçekleştirildiği için hızlı ve etkili sonuçlar almaya yönelik olarak tasarlanmıştır. Terapi uygulamaları günlük hayatın içerisinde, öğle molalarında bile gerçekleştirilebilmektedir. Kişi sonrasında işine, günlük yaşamına hemen dönebilir.

Deniz tuzu ile cilt yenileme terapisi ağrılı mıdır, yan etkileri nelerdir?

Uygulamada ağrı ve acı olmamaktadır. Terapinin uygulandığı seans sonrasında uygulama bölgesinde geçici ve birkaç saat süren kızarıklık ve hafif şişkinlik olabilir. Kızarıklığı kapatmak için kapatıcı krem sürülebilir. Uygulama sonrasında doktorun tavsiyelerine uyulması yan etkilerin ve risklerin azaltılması açısından önemlidir.

Deniz tuzu ile cilt yenileme terapisi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Uygulama sonrası günlük hayata hemen dönülebilmektedir. Gerekli görülen durumlarda doktor uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken noktaları hasta ile paylaşmaktadır. Hasta kaygı duyduğu ve merak ettiği konuları doktoruna danışmalı ve kendisinden güvenilir bilgi almalıdır.

Deniz tuzu ile cilt yenileme terapisi fiyatı nedir?

Deniz tuzu ile cilt yenileme terapi uygulamasının fiyat bilgisi internet üzerinden belirtilememektedir. Tedavi ücreti, hastanın isteklerine, şikayetlerine ve özelliklerine göre planlanacak tedavi programı sonrasında netlik kazanmaktadır. Uygulamalar ve tedavi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgilendirme ve randevu için 0534 256 7811’i arayabilirsiniz.

Prof. Dr. Berna Şanlı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0534 256 78 11
Randevu İçin Tıklayın...

HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Holistik yüz estetiği nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nasıl gerçekleştirilir? Holistik yüz estetiği uygulaması tekrar edilebilir bir yöntem midir? Holistik yüz estetiği uygulamasının yan etkileri nelerdir? Holistik yüz estetiği uygulaması can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Holistik Yüz Estetiği