HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Randevu ve Sorularınız İçin 0534 256 78 11 & 0258 264 64 65
MENÜ KAPAT

Altın İğneli Radyofrekans

Altın İğneli Radyofrekans

Altın iğneli radyofrekans nedir? Altın iğneli radyofrekans hangi cilt problemlerinde fayda sağlar? Altın iğneli radyofrekans tekrar edilebilir bir yöntem midir? Altın iğneli radyofrekans uygulamaları can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Altın iğneli radyofrekans nedir?

Altın iğneli radyofrekans, başlangıç seviyesindeki kırışıklıkları ve sarkmaları toparlamak, ciltte sıkılaşma sağlamak, cilt çatlaklarını gidermek, ciltteki sivilce izlerini ve diğer yara izlerini iyileştirmek, ciltteki gözeneklerin sıkılaştırılması, cildi aydınlatmak ve canlandırmak amacıyla başvurulan bir medikal estetik uygulamasıdır. Uygulamada radyofrekans teknolojisi ile çalışan ve ucunda altın iğneler bulunan bir sistem kullanılır. Sistemde yer alan altın iğneler mikro boyuttadır ve deride 0.5 – 3.5 mm arasında kanalcıklar açar. Altın uçlu iğneler hastaya özeldir. Farklı isimlerle anılan altın iğne, fraksiyonel radyofrekans, fraksiyonel iğneli radyofrekans, iğneli radyofrekans uygulamaları da aynı yöntemi ifade etmektedir.

Altın iğneli radyofrekans uygulaması hangi bölgelere yapılır?

Altın iğneli radyofrekans, hem yüz hem de vücut bölgelerinde uygulanabilen bir yöntemdir. İzlere, kırışıklıklara ve sarkmalara yönelik yüz ve boyun bölgesi uygulamaları ön plandadır. Kalça, karın ve kol – bacak bölgelerinde görülen sarkma ve çatlak problemlerinde de altın iğneli radyofrekans uygulamasından fayda sağlanır.

Altın iğneli radyofrekans tedavisi nasıl gerçekleştirilir?

Altın iğneli radyofrekans tedavisi mutlaka bu alanda uzmanlığa sahip bir hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. Tedavi planı muayene sonrasında belirlenir. Anestezik krem kullanımı ile kişinin altın iğneli radyofrekans uygulaması sırasında ağrı hissetmesi önlenir. Farklı cilt problemlerine göre farklı derinlikte ve güçte altın iğne uygulaması yapılır. Uygulamanın en önemli özelliklerinden birisi, istenilen müdahaleyi derinin üst tabakasına zarar vermeksizin, cildin orta katmanına ulaştırabilmesidir. Problemli cilt alanı üzerinden geçilerek, alt katmanda sağlanan noktasal zedelemeler ile alanda hücre üretimi ve kolajen sentezi arttırılır ve bu sayede cilt problemlerinden kurtulmak mümkün olur.

Altın iğneli radyofrekans tedavisi kaç seans, hangi sıklıkta uygulanır?

Altın iğneli radyofrekans tedavisinde seans sayısı uygulamayı gerektiren cilt probleminin ne olduğuna ve hangi seviyede olduğuna bağlı olarak kişiden kişiye değişir. Sıklıkla 3 – 4 seans uygulama yeterli olmaktadır ancak daha ağır cilt problemlerinde doktorun önereceği şekilde seans sayısı arttırılabilir. Tedavi aralıkları genellikle 3 hafta ya da 1 aydır.

Altın iğneli radyofrekans tedavisinde işlemler sonrası işe, günlük yaşama ne zaman dönülebilir?

Altın iğneli radyofrekans seansı sonrasında hasta işine, günlük yaşamına hemen dönebilir.

Altın iğneli radyofrekans tedavisinde her seans kaç dakika sürer?

Anestezik krem uygulamasının etkisini göstermesi için beklenen 20 dakikadan sonra altın iğneli radyofrekans tedavisi için gereken süre ortalama 30 dakikadır. Seans toplam 50 dakika sürer.

Altın iğneli radyofrekans tekrar edilebilir bir işlem midir?

Uygulama ile başlatılan hücre yenileyici aktivitenin olumlu sonuçları ilerleyen aylarda, özellikle de 5 – 6 ay sonrasında en yüksek etkiye ulaşır. Müdahale ile tetiklenmiş olan hücre aktivitesi vücutta sürdürülebilir değildir bu yüzden zamanla azalır. Uygulama ile elde edilen gençlik ve zindelik etkileri azaldığında altın iğneli radyofrekans işlemi tekrar edilebilir.

Altın iğneli radyofrekans tedavisi ağrılı mıdır, yan etkileri nelerdir?

Tedavi öncesinde uygulanan anestezik krem sayesinde oldukça konforlu bir uygulama yapılır. Altın iğneli radyofrekans seansları sonrasında birkaç saat yanma hissi ve kızarıklık olur. Kızarıklığı kapatmak için kapatıcı krem sürülebilir. Uygulama sonrasında doktorun tavsiyelerine uyulması yan etkilerin ve risklerin azaltılması açısından önemlidir.

Altın iğneli radyofrekans tedavisi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Tedavi sonrasında güneşten korunmaya özellikle dikkat edilmelidir. Kabuklanma olduysa kabuklar kaldırılmamalı, kendiliğinden düşmeleri beklenmelidir. Deriyi tahriş eden kese gibi işlemlerden kaçınılmalıdır.

Altın iğneli radyofrekans tedavisinin fiyatı nedir?

Altın iğneli radyofrekans tedavisinin fiyat bilgisi internet üzerinden belirtilememektedir. Tedavi ücreti, hastanın isteklerine, şikayetlerine ve özelliklerine göre planlanacak tedavi programı sonrasında netlik kazanmaktadır. Uygulamalar ve tedavi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgilendirme ve randevu için 0534 256 7811’i arayabilirsiniz.

Son Güncellenme Tarihi: 11/03/2018
Prof. Dr. Berna Şanlı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0534 256 78 11
Randevu İçin Tıklayın...

HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Holistik yüz estetiği nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nasıl gerçekleştirilir? Holistik yüz estetiği uygulaması tekrar edilebilir bir yöntem midir? Holistik yüz estetiği uygulamasının yan etkileri nelerdir? Holistik yüz estetiği uygulaması can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Holistik Yüz Estetiği
Open chat
Merhaba,
Sorularınız ve fiyat bilgisi için bize yazabilirsiniz!