HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Randevu ve Sorularınız İçin 0534 256 78 11 & 0258 264 64 65
MENÜ KAPAT

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudaklar hemen her kadının, yüzünde belki de en çok önem verdiği bölgedir. Dolgun, canlı ve sağlıklı dudaklar, hem çekiciliğin hem de gençliğin belirtisidir. Dudak dolgusu da bu nedenle en çok tercih edilen estetik uygulamalardan biridir ancak dikkat edilmesi gereken incelikleri nedeniyle mutlaka deneyimli bir uzman hekim tarafından yapılmalıdır. Uygulama kişiye özel olarak planlanmalı, yüzün formlarına ve ölçülerine en uygun dolgu tipi seçilmeli ve titiz bir oranlamayla mümkün olan en doğal sonuç hedeflenmelidir.

Dudak dolgusu nedir?

Dudak dolgusu, tipik dolgu işlemlerinde kullanılan ve artık sıkça duyduğumuz hyalüronik asit ile yapılır. Bu madde, cildin zamanla kaybettiği canlılığı yeniden kazanmasını sağlar. Dudak istenilen boyuttaki dolgunluğa ulaşır ve yaşlanma etkileri dediğimiz çizgiler kaybolur.

Dudak dolgusu neden yapılır?

Dudağın ideal estetik ölçülerinin dışında veya asimetrik olduğu, dudak konturunun belirgin olmadığı, dudakların çok ince olduğu durumlarda veya dudağa olduğundan daha fazla hacim kazandırılması amacıyla yapılabilir.

Dudaklar da yaşlanır mı?

Östrojen hormonunun yaşla birlikte azalması, cildin canlılığını yitirmesine neden olur. Cildimizin her bölgesinde olduğu gibi dudaklarımız da bu değişimden etkilenir ve zamanla canlılığı, nemi, dolgunluğu kaybolur. Dudak dolgusu bu durumları iyileştirmek amacıyla da kullanılmaktadır.

Dudak dolgusu nasıl uygulanır?

Öncelikle uygulama yapılacak bölgeye hafif bir anestezi işlemi yapılır. Anestezi kreminin sürülmesinin ardından kısa bir süre beklendikten sonra hyalüronik asit bazlı maddeden oluşan enjeksiyon belirlenen bölgeye uygulanır. Yaklaşık 15 dakika kadar süren bu işlem sonrasında günlük yaşamınıza dönebilirsiniz.

Dudak dolgusu işlemini geri alma şansımız var mı?

Neredeyse tamamı hasta memnuniyeti sağlayan dudak dolgusu işlemi, nadiren de olsa kişiyi mutlu etmeyebilir. Hekimlerin çok tercih etmediği bir işlem olmasına rağmen gerekli görüldüğü durumlarda dolgu malzemesi eritilebilir.

Dudak dolgu işlemi sonrası günlük yaşama ne zaman dönülür?

Dudak dolgusu son derece zahmetsiz bir uygulamadır. Uygulama sonrasında minik kızarıklıklar, hafif ödem, nadiren morarma görülebilmekle birlikte genellikle işlemden kısa bir süre sonra sosyal yaşantınıza dönebilirsiniz.

Dudak dolgusu kalıcı bir işlem midir?

Hyalüronik asit bazlı dolgu yapılan işlemlerde dudak dolgusu geçici sonuçlar veren bir işlemdir. Genel olarak altı ay ile 18 ay arasında değişen kalıcılık gösterir.

Dudak dolgusu uygulamasının fiyatı nedir?

Dudak dolgusu uygulamasının fiyat bilgisi internet üzerinden belirtilememektedir. Tedavi ücreti, hastanın isteklerine, şikayetlerine ve özelliklerine göre planlanacak tedavi programı sonrasında netlik kazanmaktadır. Uygulamalar ve tedavi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgilendirme ve randevu için 0534 256 7811’i arayabilirsiniz.

Dudak dolgusu modeli veya ölçeği neye göre belirlenir?

Yüzün doğal yapısı, oranları, dudak konturlarının belirginliği gibi farklı parametreler göz önünde tutularak kişiye en uygun dolgu modeli uzman bir hekim tarafından belirlenmelidir. Yapılan her estetik işleminde olduğu gibi dudak dolgusunda da asıl hedef, kişinin doğal güzelliğini tamamlar nitelikte bir sonuç elde etmek olmalıdır.

Dudak dolgusu yüzde donuk bir ifadeye neden olur mu?

Hyalüronik asit içerikli dolgu malzemesinin kullanılması, dolgu sonrasında yüzde yapay bir görünüme neden olmaz. Ancak dolgunun ölçeği ve modeli doğru ayarlanmalı, abartılı sonuçlardan kaçınılmalıdır. Hyalüronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunan bir madde olduğundan dolgu kolaylıkla vücuda adapte olur ve ustalıklı yapıldığı taktirde yapay bir ifadeye neden olmaz.

Son Güncellenme Tarihi: 13/11/2022
Prof. Dr. Berna Şanlı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0534 256 78 11
Randevu İçin Tıklayın...

HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Holistik yüz estetiği nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nasıl gerçekleştirilir? Holistik yüz estetiği uygulaması tekrar edilebilir bir yöntem midir? Holistik yüz estetiği uygulamasının yan etkileri nelerdir? Holistik yüz estetiği uygulaması can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Holistik Yüz Estetiği