HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Randevu ve Sorularınız İçin 0534 256 78 11 & 0258 264 64 65
MENÜ KAPAT

Pro Yellow Lazer ve Damar Tedavisi

Pro Yellow Lazer ve Damar Tedavisi

Pro Yellow (Sarı Işık Lazer) nedir?

Kılcal damar görünümünün, kırmızı yüz ve kızarıklık basmaları olan hastaların, şarap lekesi olarak bilinen lekelerin ve doğumsal kırmızı lekelerin giderilmesine yardımcı lazer teknolojisidir. Özellikle damar komponenti olan lekelerin giderilmesinde de etkindir. Bu tip lekeler tekrarlama potansiyeli yüksek, dirençli lekelerdir. VEGF dediğimiz büyüme faktörlerinin salgılanmasıyla melanin sentezi artar. Bu durum da lekenin tekrar etmesine yol açar. Damarın Pro Yellow teknolojisi ile yok edilmesi sayesinde damar kapanır ve lekenin tekrar etme olasılığı ortadan kalkar.

Pro Yellow Lazer nasıl çalışır?

585 nm Pro Yellow Lazer teknolojisi; yüzde sürekli artan lekelerin ve ciltte belirgin şekilde görünen ince kılcal damarların giderilmesi işlevine dayanan bir tedavi yöntemidir. Lazer, kılcal damarın içindeki kana ısı vererek kanda bulunan oksihemoblobin maddesine etki eder. Kanın aşırı ısınması sonucu içinde bulunduğu damar yüksek ısı nedeniyle ortadan kaybolur. Bu nedenle damarın genişliği oranında, damar içindeki kan miktarı artacağından tedavinin sonucu da o oranda olumlu yanıt verir.

Sarı Işık hangi durumlarda, hangi sorunlara yanıt verir?

Yüzdeki kılcal damar görünümü çok sık rastlanan bir problemdir. Genellikle açık ten rengine sahip kişilerde görülür. Hassas ciltleri olan kişilerde, rozase (gül) hastalarında, güneş ışınlarından hasar görmüş ciltlerde, metabolik veya romatizmal hastalıkları olan kişilerde yaygın olarak rastlanır. Bunun dışında sigara, alkol tüketimi, kortizon tedavisi veya genetik faktörler de bu sorunun ortaya çıkışında rol oynayabilir. Gebelik ve doğum sonrasında da damar genişleme sorununa rastlanabilir.

Pro Yellow yöntemi ne zaman uygulanmalıdır?

Kılcal damar görünümü ve cilt lekelenmelerinin giderilmesini isteyen kişilerin, tedavilerini sonbahar kış aylarında göre planlamaları, sürecin etkinliğini artırır. Çünkü cildin en açık rengine kavuştuğu zamanlar, tedavinin de en iyi sonuç vereceği zemini hazırlar.

Kimler bu yöntemden faydalanabilir?

Sarı Işık Lazer; her yaş grubundan, kadın/erkek herkesin tercih edebileceği, uygulaması kolay ve yok denecek kadar düşük ölçekteki yan etkileriyle konforlu bir yöntemdir.

Sarı Işık Lazer uygulamasının yan etkileri var mıdır, varsa nelerdir?

Lazer uygulamasıyla kılcal damar tedavisi yapıldıktan sonra, her seans sonunda ciltte hafif bir kızarıklık veya pembeleşme görülür. Bu kızarıklık en fazla bir saat içinde yok olur. Kılcal damarların yüzde çok yaygın olması durumunda hafif bir ödem gözlenebilir, bu durum da maksimum yarım gün içinde geçer.

Uygulama Durumları:

 • Yüzdeki kılcal damar problemlerinde
 • Damarsal benler
 • Yaşlılık lekeleri
 • Rosea / Kırmızı yüz hastalığı
 • Şarap lekesi olarak adlandırılan leke türlerinde
 • Akne sonrası beliren kırmızı lekelerde
 • Enfeksiyon sonrası oluşan kalıcı lekelenmelerde
 • Gül hastalığında
 • Örümcek ağı lekelerinde
 • Çilek benlerinde

Uygulama sonrası günlük hayata devam edilebilir mi? Seans sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

Modern yaşamın ritmine uyum sağlayan teknolojilerin çoğaldığı günümüzde, sarı ışık lazer uygulaması da günlük hayatın akışını bozmayacak bir konfor sunmaktadır. Çalışanlar için öğle arasında dahi uygulanabilecek kadar hızlı ve rahat bir yöntemdir. Seans sonrası ciltte oluşan geçici kızarıklıklar, organik kapatıcılarla rahatça kapatılabilir düzeydedir. Sadece seans sonrası iki gün sıcak suya temas sakıncalıdır ve güneş kremlerinin düzenli kullanılması önemlidir.

Pro Yellow Damar ve Leke Lazerinin etkisi tam olarak nedir?

Pro Yellow veya Sarı Işık teknolojisi, sadece leke ve kılcal damar görünümündeki sorunları gidermekle kalmayıp, cildin renginde de genel bir beyazlama sağlar. Ayrıca aknelerin bıraktığı kırmızı izler, pigment lezyonları, kırmızı burun sorunlarında da iyileşme sağlar. İnce kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olacak lifting etkisi de uygulamanın artılarındandır.

Pro Yellow Tedavisi ortalama kaç seans sürer?

Örümcek beni olarak bilinen benlerin tedavisi genellikle tek seansta sonuç verirken; kılcal damar ve VEGF kaynaklı lekelerin tedavi süreci, damarın kalınlığı, hangi bölgede yer aldığı, lekenin cinsi gibi özelliklere göre değişiklik gösterir. Yaygın olarak yüzde rastladığımız kızarıklıklar ve ince kılcal damar görünümünün giderilmesi için gerekli seans sayısı belirtilerin yoğunluğuna göre değişir. Seanslar arasında 3-4 hafta aralık verilmesi idealdir.

Tedavi süreci sona erdiğinde işlem yinelenmeli midir?

Özellikle rosea (gül) hastalığı olan kişilerde, iyileşmeyi sürekli kılmak için her yıl 1-2 seans işlemin tekrarlanmasında fayda vardır. Yaş ilerledikçe damarların sürekli olarak artması, iyileşmenin sürdürülebilirliği için Pro Yellow uygulamasının belirli aralıklarla yinelenmesini gerektirmektedir.

Kimlere uygulanmaz?

 • Tedavinin uygulanacağı bölgede iltihap bulunması durumunda
 • Keloid öyküsü olan veya keloid gelişimi olan kişilere
 • Gebelerde ve emzirme sürecinde
 • Kan sulandırıcı ilaç kullananlara
 • Kan pıhtılaşma sorunu olanlara

Proyellow lazer ile leke tedavisinin fiyatı nedir?

Proyellow lazer tedavisinin fiyat bilgisi internet üzerinden belirtilememektedir. Tedavi ücreti, hastanın isteklerine, şikayetlerine ve özelliklerine göre planlanacak tedavi programı sonrasında netlik kazanmaktadır. Uygulamalar ve tedavi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgilendirme ve randevu için 0534 256 7811’i arayabilirsiniz.

Son Güncellenme Tarihi: 20/10/2021
Prof. Dr. Berna Şanlı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0534 256 78 11
Randevu İçin Tıklayın...

HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Holistik yüz estetiği nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nasıl gerçekleştirilir? Holistik yüz estetiği uygulaması tekrar edilebilir bir yöntem midir? Holistik yüz estetiği uygulamasının yan etkileri nelerdir? Holistik yüz estetiği uygulaması can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Holistik Yüz Estetiği
Open chat
Merhaba,
Sorularınız ve fiyat bilgisi için bize yazabilirsiniz!