HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Randevu ve Sorularınız İçin 0534 256 78 11 & 0258 264 64 65
MENÜ KAPAT

Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç dökülmesi ne zaman problem haline gelir? Saç dökülmesinin sebepleri nelerdir? Saç dökülmesi tedavi uygulamaları nasıl yapılır? Saç dökülmesi tedavisinde nasıl bir içerik kullanılır? Saç dökülmesi tedavisi tekrar edilebilir bir yöntem midir? Saç dökülmesi tedavisinin yan etkileri nelerdir? Saç dökülmesi tedavi uygulamaları can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Saç dökülmesi ne zaman problem haline gelir?

Saç dökülmesi aslında insan vücudunun işleyişi içerisinde normal bir süreçtir. Saç kökleri belli bir süre saç telini beslemekte, sonrasında dinlenme safhasına geçmektedir. Saç kökünden beslenen saç teli, kökün görevine ara vermesi ile dökülür. Günlük olarak yaklaşık 100 tele kadar saç dökülmesi normal kabul edilir. Saçtaki dökülme normal düzeyde kabul edilen bu değerin üzerine çıktığı zaman problem haline gelir. Dinlenen köklerin kendini yenileme süresine kıyasla çok daha hızlı bir şekilde yaşanan saç teli kayıpları sonucunda saçta meydana gelen seyreklik fark edilmeye başlar.

Saç dökülmesinin sebepleri nelerdir?

Erkekler özellikle testosteron hormonu sebebiyle saç dökülmesi problemi yaşamaya daha yatkın olsa da aynı şikayet kadınlarda da yüksek oranda görülür. Saç dökülmesi probleminde genetik yatkınlık dikkat çekicidir. Mevsimsel geçişler, stres ve birtakım ilaçların yan etkileri saç dökülmesini arttırabilir. Kadınlar da hamilelik, menopoz gibi hormon seviyelerinde değişim yaratan süreçler sonrasında saç dökülmesi yaşayabilir. Saç dökülmesi probleminin arkasında ciddi hastalıklar da yatıyor olabilir, bu yüzden sorunun neden kaynaklandığının doğru tespit edilmesi önem taşır.

Saç dökülmesi tedavisinde nasıl bir içerik kullanılır?

Saç dökülmesi tedavisinde ana amaç saçların dökülmesini durdurmak ve yaşanmış olan saç kaybını kişiye yeniden kazandırmaktır. Saçın beslendiği yer saç derisidir bu yüzden saç köklerinin yer aldığı cilt dokusunun kalitesini arttırmak saç tellerinin sağlığını olumlu yönde etkilemektedir. Tedavide mezoterapi uygulamasının vitamin, mineral, amino asit, büyüme faktörleri gibi destek maddelerden oluşan içeriği kullanılır. Mezoterapi ile dönüşümlü veya tek başına kullanılabilen … uygulamasında ise kişinin kendi kanından elde edilen onarıcı hücreler olan trombositler saç derisine uygulanır. Bu yöntemde de amaç trombositlerin içerdiği büyüme faktörleri sayesinde saç köklerini uyarmaktır.

Saç dökülmesi tedavi uygulamaları nasıl gerçekleştirilir?

Saç dökülmesi tedavi uygulamaları mutlaka bu alanda uzmanlığa sahip bir hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. Tedavi planı muayene sonrasında belirlenir. Anestezik spey veya buz uygulamasıyla kişinin saç dökülmesine yönelik tedavi uygulamaları sırasında ağrı hissetmesi önlenir. Tedavi planı doğrultusunda mezoterapi veya … içerikleri saç derisine ince uçlu iğne yoluyla enjekte edilir. Uygulanan içerikler ilerleyen günlerde artan şekilde faaliyete geçer, saç derisinin kalitesini arttırır ve bu sayede saç dökülmesi azaltılır ve saça canlılık kazandırılır.

Saç dökülmesi tedavi uygulamaları kaç seans, hangi sıklıkta uygulanır?

Saç dökülmesi tedavi uygulamalarında seans sayısı saç dökülmesi probleminin hangi seviyede olduğuna bağlı olarak kişiden kişiye değişir. Genel yaklaşımda 3-6 seans uygulama yapılır. Tedavi aralıkları genellikle 15-30 gündür.

Saç dökülmesi tedavisi tekrar edilebilir bir yöntem midir?

Saç derisinin beslenmesi ve kalitesinin arttırılması amacıyla tedavi bölgelerinde yenilenme sağlayan uygulamalar ömür boyu kalıcı etkiye sahip değildir. Kürlerin ihtiyaç varsa yılda bir tekrarlanması ya da aralıklı hatırlatma seansları yapılması önerilir. İleri düzeyde saç dökülmesi yaşamış ve kellik boyutuna yaklaşmış kişilerde mezoterapi ve … uygulamaları saçları eski haline geri döndürme etkisini sağlamakta yetersiz kalabilir. Saç dökülmesinin ciddi seviyeye ulaştığı hastalarda saç ekimi gerekli görülebilir.

Saç dökülmesi tedavisinde işlemler sonrası işe, günlük yaşama ne zaman dönülebilir?

Saç dökülmesi tedavi seansı sonrasında hasta işine, günlük yaşamına hemen dönebilir.

Saç dökülmesi tedavisinde her seans kaç dakika sürer?

… uygulamaları için gereken süre ortalama 50, mezoterapi içinse yaklaşık 30 dakikadır.

Saç dökülmesi tedavisi ağrılı mıdır, yan etkileri nelerdir?

Tedavi öncesinde uygulanan anestezik krem sayesinde oldukça konforlu bir uygulama yapılır. Saç dökülmesi tedavi uygulamaları sonrasında saç derisinde birkaç saat süren kızarıklık ve hafif şişkinlik olabilir. Uygulama sonrasında doktorun tavsiyelerine uyulması yan etkilerin ve risklerin azaltılması açısından önemlidir.

Saç dökülmesi tedavi uygulamaları sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Uygulamalar sonrasında günlük hayata hemen dönülebilmektedir. Gerekli görülen durumlarda doktor uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken noktaları hasta ile paylaşmaktadır. Hasta kaygı duyduğu ve merak ettiği konuları doktoruna danışmalı ve kendisinden güvenilir bilgi almalıdır.

Saç dökülmesi tedavisinin fiyatı nedir?

Saç dökülmesi tedavisinin fiyat bilgisi internet üzerinden belirtilememektedir. Tedavi ücreti, hastanın isteklerine, şikayetlerine ve özelliklerine göre planlanacak tedavi programı sonrasında netlik kazanmaktadır. Uygulamalar ve tedavi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgilendirme ve randevu için 0534 256 7811’i arayabilirsiniz.

Son Güncellenme Tarihi: 27/11/2019
Prof. Dr. Berna Şanlı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0534 256 78 11
Randevu İçin Tıklayın...

HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Holistik yüz estetiği nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nasıl gerçekleştirilir? Holistik yüz estetiği uygulaması tekrar edilebilir bir yöntem midir? Holistik yüz estetiği uygulamasının yan etkileri nelerdir? Holistik yüz estetiği uygulaması can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Holistik Yüz Estetiği
Open chat
Merhaba,
Sorularınız ve fiyat bilgisi için bize yazabilirsiniz!