HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Randevu ve Sorularınız İçin 0534 256 78 11 & 0258 264 64 65
MENÜ KAPAT

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cilt neden bozulur? Cilt bakımı nedir? Cilt bakımında ne kullanılır? Cilt bakımı nasıl yapılır? Cilt bakımı uygulaması kaç seans, hangi sıklıkta uygulanır? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Cilt neden bozulur?

İnsanların bebekliklerinde sahip olduğu pürüzsüz, yumuşak ve sağlıklı cilt zamanla kaçınılmaz bir şekilde aşınmaya başlar. Ergenlik dönemi hem kadınlarda hem de erkeklerde ciltte bozulmaların görüldüğü önemli bir süreçtir. Yağ bezlerinin kanda ve deride yaşanan hormon artışına bağlı olarak büyümesi ile bu dönemlerde özellikle sivilce (akne) problemi belirginlik kazanır. Ergenlik dönemi sonrasında sivilce probleminden kurtulanlar olduğu kadar, sivilcelenme problemini ilerleyen yaşlarında da çekenler vardır. Sivilce problemi geride bırakılsa da, orta ve şiddetli sivilcelerin iyileştikten sonra ciltte akne izi bırakması sıkça görülen bir durumdur. Çukur yapıya sahip kırmızı – kahve görünüm sivilce problemi yaşayanların cildinde kalan izlerdir. Güneşin olumsuz etkilerinden cildi doğru şekilde korumamak, sigara, genetik faktörler ciltte lentigo, melazma, çil gibi lekelenmelere yol açar. Kişinin beslenmesi, yaşam tarzı, stres seviyesi gibi birçok gündelik faktör cildin yapısını etkiler. Kaçınılmaz bir diğer faktör olan yaşlanma süreci de cildin doğal onarım mekanizmaları olan elastin ve kolajen sentezi süreçlerinin eskisi kadar iyi çalışmamasına yol açar. Cildi etkileyen tüm faktörlere ve süreçlere karşı cilt bakımının ihmal edilmemesi gerekir.

Cilt bakımı nedir?

Cilt bakımı, adından da anlaşılacağı üzere kişinin cildinin ihtiyaç duyduğu özeni ve desteği cilde vermeyi sağlayan bir medikal estetik yöntemidir. Cilt bakımı tek bir tarifi olmayan ve cildin yapısına, ihtiyaçlarına ve özelliklerine göre belirlenen bu yüzden de kişiden kişiye değişen bir tedavidir. Kişinin cildine yönelik yapılan inceleme ve analiz ile problemler tespit edilir ve planlanan cilt bakımı programı ile sorunların giderilmesi hedeflenir. Kuru ciltlerin neme ihtiyacı vardır, yağlı ciltlerin yağ dengesinin düzenlenmesi gerekir. Soluk ciltli kişilerde parlaklık sağlamaya yönelik bir program hazırlanır. Lekeli ciltlerde peeling tabanlı bakımlara yönelim gösterilir. Yaşlanma karşıtı (anti-aging) etkileri sağlayabilmek adına özellikle 30 yaşını geçen kişilerde yenileyici ve canlandırıcı bakımlar önem kazanır.

Cilt bakımı uygulaması nasıl gerçekleştirilir?

Cilt bakımı uygulaması mutlaka bu alanda uzmanlığa sahip bir kişi tarafından gerçekleştirilmelidir. Cilt bakımı planı muayene sonrasında belirlenir. Temizleme sütü, jel, maske gibi kozmetik ve medikal ürünlerin kullanımı ile cildin derinlemesine temizlenmesi, besleyici içeriklerle desteklenmesi sağlanır. Cilt bakımı sonrasında ciltte sıkılık, gözeneklerde açılma, parlaklık meydana gelir ve bu sayede istenen sağlıklı görünüm elde edilir.

Cilt bakımı uygulaması kaç seans, hangi sıklıkta uygulanır?

Cilt bakımı uygulamasında seans sayısı bakımı gerektiren cilt probleminin ne olduğuna ve hangi seviyede olduğuna bağlı olarak kişiden kişiye değişir. Genel yaklaşımda ayda 1 seans yeterlidir ancak daha ağır cilt problemlerinde doktorun önereceği şekilde seans sayısı arttırılabilir.

Cilt bakımı uygulamasında işlemler sonrası işe, günlük yaşama ne zaman dönülebilir?

Cilt bakımı seansı sonrasında hasta işine, günlük yaşamına hemen dönebilir.

Cilt bakımı uygulamasında her seans kaç dakika sürer?

Cilt bakımı uygulaması için gereken süre cilt bakımı planına bağlı olarak 1 ile 1,5 saat arasında değişmektedir.

Cilt bakımı uygulaması ağrılı mıdır, yan etkileri nelerdir?

Cilt bakımı hastalar tarafından ağrılı değil aksine rahatlatıcı olarak nitelendirilir. Seans sonrasında cilt bakımında uygulanan işlemlere bağlı olarak birkaç saat süren kızarıklık olabilir. Kızarıklığı kapatmak için kapatıcı krem sürülebilir. Uygulama sonrasında doktorun tavsiyelerine uyulması yan etkilerin ve risklerin azaltılması açısından önemlidir.

Cilt bakımı uygulaması sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Uygulama sonrası günlük hayata hemen dönülebilmektedir. Gerekli görülen durumlarda doktor uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken noktaları hasta ile paylaşmaktadır. Hasta kaygı duyduğu ve merak ettiği konuları doktoruna danışmalı ve kendisinden güvenilir bilgi almalıdır.

Cilt bakımı uygulamasının fiyatı nedir?

Cilt bakımı uygulamasının fiyat bilgisi internet üzerinden belirtilememektedir. Uygulama ücreti, hastanın isteklerine, şikayetlerine ve özelliklerine göre planlanacak program sonrasında netlik kazanmaktadır. Uygulamalar ve tedavi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgilendirme ve randevu için 0534 256 7811’i arayabilirsiniz.

Son Güncellenme Tarihi: 03/03/2018
Prof. Dr. Berna Şanlı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0534 256 78 11
Randevu İçin Tıklayın...

HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Holistik yüz estetiği nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nasıl gerçekleştirilir? Holistik yüz estetiği uygulaması tekrar edilebilir bir yöntem midir? Holistik yüz estetiği uygulamasının yan etkileri nelerdir? Holistik yüz estetiği uygulaması can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Holistik Yüz Estetiği