HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Randevu ve Sorularınız İçin 0534 256 78 11 & 0258 264 64 65
MENÜ KAPAT

Thulium Lazerle Çatlak Tedavisi

Thulium Lazerle Çatlak Tedavisi

Thulium lazer teknolojisi, günümüzde pek çok cilt sorununun giderilmesinde etkin olarak tercih edilen bir fraksiyonel lazer türüdür. Epidermal dokunun soyulmasına neden olan geleneksel uygulamaların aksine, ciltteki sağlıklı dokuyu koruyarak, sadece hasarlı ve yaşlanmış bölgeyi etkileyerek mikro kanalların açılmasını sağlar.

Thulium lazerin çalışma prensibi kabaca şöyledir; iyileşme istenen bölgeye lazer uygulanarak, bölgedeki doku kontrollü bir hasara uğratılır. Bu hasar sonrası doku kendini yenilerken mevcut deformasyonlarını da iyileştirerek sağlıklı bir dokuyla yenilenir. Hasarlı dokuda beklenen sonucun ötesinde, gençleşme, sıkılaşma gibi olumlu sonuçları da beraberinde sunar. Farklı pek çok nedenden kaynaklanabilen çatlak görünümü de Thulium lazerin iyileşme vadettiği problem türlerinden biri.

Ciltte çatlak görünümü neden oluşur?

Hormonal değişiklikler cildin elastikliğini kaybetmesine neden olarak çatlaklara sebebiyet verebilir. Özellikle hamilelik döneminde hem genetik, hem de hormonal değişiklikler çatlaklara neden olabilir.
Bunun dışında hormonal bazı hastalıklar, hızlı kilo alıp verme, ergenlik ve hızlı boy uzaması genel olarak çatlak oluşumunun başlıca nedenleri arasındadır.
Yoğun olarak kol, karın, basen ve bacaklarda gözlemlenen çatlaklar, cildin kollajen dengesinin bozulması ve derinin bu deformasyonları tolere edemeyişi sonucu ortaya çıkar.

Çatlak tedavisinde erken farkındalığın tedaviye etkisi var mıdır?

Çatlak tedavisinin süresi, hızlı ve kolay sonuç elde edilmesi, çatlaklara erken müdahaleyle önemli ölçüde değişmektedir. Çatlaklar ilk aşamada kırmızı ve mor renkte belirir. Zaman geçtikçe bu alanlardaki deri incelir ve beyaz-griye döner. Daha oluşum aşamasında problemin saptanması önemlidir. Beyazlaşma aşamasına geçmeden yapılan müdahalelerde, çatlak tedavisi çok daha hızlı sonuç alınacak ölçüde kolaydır. Thulium lazer teknolojisi ile çatlaklara geç dönemde de müdahale edilebilir, ancak beyaz veya gri çatlaklarda, yani geç kalınması halinde seans sayısı artar.

Çatlakların en sık hangi bölgelerde oluşur?

BEL
Genellikler hızlı boy uzaması ve hızlı kilo alıp verme sonucu özellikle ergenlikte ortaya çıkan, bel hizası ve belin üzerinde beliren çatlaklardır. Ergenlik döneminde kadın erkek fark etmeksizin bu çatlaklar oluşabilir. Olabildiğince dengeli beslenme ile hızlı kilo artışının önüne geçmek ergenlikte çatlak oluşumunu azaltmak için önemlidir.

GÖĞÜS
Bedenimizin en ince derisini sahip olan göğüs bölgesi, hormon değişikliklerinden ve hızlı kilo artışı veya kaybından da çok çabuk etkilenir. Ergenlik döneminde göğüslerin belirginleşmesi ile çatlak oluşumu gözlenebilir. En çok rastlanan dönem ise elbette hamilelik ve doğum sonrasına denk gelmektedir.

KARIN
Yine hamilelik döneminde çatlakların en sık görüldüğü bölgedir. Hormonal ve genetik nedenler ve karnın çok hızlı bir şekilde büyümesi ile oluşur.

KOL VE BACAKLAR
Ergenlik dönemi, hormonal rahatsızlıklar, cildin yapısı ve hızlı kilo değişimi bu bölgelerde de çatlak oluşumuna neden olabilir. Diğer tüm bölgeler gibi, kol, basen ve bacaklar da Thulium lazer tedavisinin olumlu sonuç verdiği bölgeler arasında yer alır.

Uygulama nasıl yapılır?

Çatlakların belirginlik seviyesine ve cilt tipine göre ayarlanan lazer, çatlak çizgilerinin üzerinde tek tek çatlak çizgilerine uygulanır. Sorunlu bölgelerdeki kollajen bağ doku güçlendirilir. Cilt üzerindeki iyileştirici etkisi çok büyük olan kollajen sayesinde bölgedeki hasarlı dokular güçlenir, gençleşir ve sıkılaşır.

Uygulama ağrılı mıdır?

Her lazer uygulaması kadar çatlak tedavisinde de bir miktar acı hissedilir. Ancak ağrı eşiği düşük kişiler için uygulama öncesi anestezik kremler yardımıyla acı belirgin miktarda azaltılır.

Seans süresi nedir?

Çatlaklar üzerinde tek tek çalışıldığı için seans süresi ciltteki çatlakların yoğunluğuna ve çatlakların bulunduğu bölgelerin genişliğine göre değişiklik gösterir.

Etkin bir sonuç alınması için ortalama kaç seans gereklidir?

En az iki seansın gerektiği söylenebilir ancak her tedavi türünde olduğu gibi çatlakların belirginliğine, derinliğine ve yoğunluğuna göre bu sayı değişebilir. Seanslar arası genellikle 4-6 hafta ara verilmesi önerilir.

Seans sonrası günlük hayata devam edilebilir mi?

Uygulamanın ertesi günü rahatsız edici olmayan nokta nokta kabuklanma görülür. Ancak günlük yaşama dönmeye engel değildir.

Thulium lazer ile leke tedavisi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Tedavi sonrasında güneşten korunmaya özellikle dikkat edilmelidir. Kabuklanma olduysa kabuklar kaldırılmamalı, kendiliğinden düşmeleri beklenmelidir. Deriyi tahriş eden kese gibi işlemlerden kaçınılmalıdır.

Thulium lazer ile leke tedavisinin fiyatı nedir?

Thulium lazer ile leke tedavisinin fiyat bilgisi internet üzerinden belirtilememektedir. Tedavi ücreti, hastanın isteklerine, şikayetlerine ve özelliklerine göre planlanacak tedavi programı sonrasında netlik kazanmaktadır. Uygulamalar ve tedavi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgilendirme ve randevu için 0534 256 7811’i arayabilirsiniz.

Son Güncellenme Tarihi: 23/02/2021
Prof. Dr. Berna Şanlı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0534 256 78 11
Randevu İçin Tıklayın...

HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Holistik yüz estetiği nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nasıl gerçekleştirilir? Holistik yüz estetiği uygulaması tekrar edilebilir bir yöntem midir? Holistik yüz estetiği uygulamasının yan etkileri nelerdir? Holistik yüz estetiği uygulaması can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Holistik Yüz Estetiği
Open chat
Merhaba,
Sorularınız ve fiyat bilgisi için bize yazabilirsiniz!