HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Randevu ve Sorularınız İçin 0534 256 78 11 & 0258 264 64 65
MENÜ KAPAT

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling nedir? Kimyasal peeling uygulamasında nasıl bir içerik kullanılır? Kimyasal peeling tedavisi nasıl gerçekleştirilir? Kimyasal peeling sonrası iyileşme süresi ne kadardır? Kimyasal peeling tekrar edilebilir bir yöntem midir? Kimyasal peeling uygulaması can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Kimyasal peeling nedir?

Kimyasal peeling, ciltteki akne, siyah nokta, iz ve leke problemlerinin giderilmesi amacıyla uygulanan bir medikal estetik yöntemidir. Uygulamada cilt yüzeyine kimyasal solüsyonlar uygulanır ve peeling mantığı çerçevesinde cildin yenilenmesi amacıyla sorunlu bölgelerde soyma etkisi oluşturulur. Gündelik hayatta cilt temizliği amaçlı kullanılan peeling içeriklerinden çok daha güçlü kimyasal solüsyonlar ile gerçekleştirilen uygulama, yüzeysel soyma işlemini yeni cilt dokusu elde edecek ölçüde gerçekleştirmeyi sağlar.

Kimyasal peeling uygulamasında nasıl bir içerik kullanılır?

Kimyasal peeling uygulamasında istenilen soyma etkisini elde etmek amacıyla sıklıkla asit içerikli solüsyonlar kullanılır. Uygulamada kullanılacak ürünler kimyasal peeling ihtiyacını doğuran probleme göre hastadan hastaya değişiklik gösterir. Asit içeriği yüksek bir solüsyon yerine cilt problemini dengeleyici daha hafif yapıda bir içerik kullanımı da uygun görülebilir. Enzimatik akne peeling ürünleri bu tarzda daha hafif soyma etkisi sunan ama ciltte istenilen yenilenmeyi oluşturabilen içeriklerdir.

Kimyasal peeling tedavisi nasıl gerçekleştirilir?

Kimyasal peeling tedavisi mutlaka bu alanda uzmanlığa sahip bir hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. Tedavi planı muayene sonrasında belirlenir. Kimyasal peeling uygulaması sırasında anestezik krem kullanılmaz. Cilt uygulamaya özel bir solüsyon ile temizlenir. Hassasiyeti yüksek olan ve soyma etkisi istenmeyen cilt alanları krem kullanımı ile korunur. Kimyasal peeling içeriği cilt üzerine uygulama fırçası yardımıyla sürülür ve uygulama sonrasında temizlenir.

Kimyasal peeling ile tedavi kaç seans, hangi sıklıkta uygulanır?

Kimyasal peeling ile leke tedavisinde seans sayısı ciltteki problemin niteliğine bağlı olarak değişir. Sıklıkla 4 – 5 seans uygulama yeterli olmaktadır ancak daha ağır cilt problemlerinde doktorun önereceği şekilde seans sayısı arttırılabilir. Tedavi aralıkları genellikle 1 aydır.

Kimyasal peeling tedavisi tekrar edilebilir bir yöntem midir?

Kimyasal peeling tedavisi ciltte var olan problemin seviyesine bağlı olarak gerekli seans sayısı tamamlandıktan sonra sona erer. Hastanın akne, siyah nokta, iz ve leke problemlerini tekrar yaşadığı durumlarda, yöntem sorunlu alanlarda tedavi amaçlı olarak yeniden gerçekleştirilebilir.

Kimyasal peeling tedavisinde işlemler sonrası işe, günlük yaşama ne zaman dönülebilir?

Kimyasal peeling seansı sonrasında hasta işine, günlük yaşamına hemen dönebilir.

Kimyasal peeling tedavisinde her seans kaç dakika sürer?

Kimyasal peeling uygulaması için gereken süre ortalama 20 dakikadır.

Kimyasal peeling tedavisi ağrılı mıdır, yan etkileri nelerdir?

Tedavide cilde anestezik krem uygulanamadığı için uygulama sırasında hasta 5-10 dakika hafif bir yanma hissi duyar. Kimyasal peeling ile tedavi seansı sonrasında birkaç gün güneş yanığında olduğuna benzer bir yanma hissi ve kızarıklık olur. Cilt problemi daha ağır hastalarda soyma işlemi sonrasında ödem ve kabuklanma görülebilir. Uygulama sonrasında doktorun tavsiyelerine uyulması yan etkilerin ve risklerin azaltılması açısından önemlidir.

Kimyasal peeling tedavisi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Tedavi sonrasında güneşten korunmaya özellikle dikkat edilmelidir. Kabuklanma olduysa kabuklar kaldırılmamalı, kendiliğinden düşmeleri beklenmelidir. Deriyi tahriş eden kese gibi işlemlerden kaçınılmalıdır. Hasta kaygı duyduğu ve merak ettiği konuları doktoruna danışmalı ve kendisinden güvenilir bilgi almalıdır.

Kimyasal peeling tedavisinin fiyatı nedir?

Kimyasal peeling tedavisinin fiyat bilgisi internet üzerinden belirtilememektedir. Tedavi ücreti, hastanın isteklerine, şikayetlerine ve özelliklerine göre planlanacak tedavi programı sonrasında netlik kazanmaktadır. Uygulamalar ve tedavi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgilendirme ve randevu için 0534 256 7811’i arayabilirsiniz.

Son Güncellenme Tarihi: 03/03/2018
Prof. Dr. Berna Şanlı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0534 256 78 11
Randevu İçin Tıklayın...

HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Holistik yüz estetiği nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nasıl gerçekleştirilir? Holistik yüz estetiği uygulaması tekrar edilebilir bir yöntem midir? Holistik yüz estetiği uygulamasının yan etkileri nelerdir? Holistik yüz estetiği uygulaması can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Holistik Yüz Estetiği