HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Randevu ve Sorularınız İçin 0534 256 78 11 & 0258 264 64 65
MENÜ KAPAT

Thulium Lazer ile Leke Tedavisi

Thulium Lazer ile Leke Tedavisi

Thulium lazer ile leke tedavisi nedir? Thulium lazer leke tedavisi sonrası iyileşme süresi ne kadardır? Leke izlerinden tam anlamıyla kurtulmak mümkün müdür? Thulium lazer ile leke tedavisi uygulamaları can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Thulium lazer ile leke tedavisi nedir?

Thulium ile leke tedavisi, günümüzde medikal estetiğin leke tedavisi anlamında sıkça başvurduğu teknolojik olarak gelişmiş bir yöntemdir. Uygulamada 1927 nm dalga boyuna sahip thulium sisteminden elde edilen lazer enerjisi ile sorunlu bölgelere müdahale yapılır. Thulium lazer uygulamaları ile kurtulması zor cilt lekelerine sahip hastalarda dahi yüz güldürücü sonuçlar elde edilebilmektedir. Daha yüzeysel cilt lekelerine sahip hastalarda ise tek seans sonrasında gözle görülür olumlu sonuçlar sağlanmaktadır.

Cilt lekesi neden olur?

Cilt lekesi, cilde renk veren melanin pigmentinin normalin dışında faaliyet göstermesi ve belirli bölgelerde gereğinden fazla toplanması ile oluşur. Cilt lekesi normal cilt üzerinde açık veya koyu kahve renkli yama görünümüne sahip yapısıyla fark edilir. Ortaya çıktığı yer, büyüklüğü ve genişliği kişiden kişiye değişebilir. Cilt lekeleri dendiğinde akla ilk olarak melazma olarak adlandırılan güneş lekeleri gelir. Melazmada lekeler güneşin zararlı ışınlarından yeterince ve doğru şekilde korunulmamasına bağlıdır. Doğum kontrol hapı kullanımı, hamilelik gibi vücutta hormon seviyelerini değiştiren durumlar da cilt lekesi oluşumuna zemin hazırlayan süreçler olarak dikkat çekicidir. Ciltte yaşlanma belirtileri olarak ortaya çıkmaya başlayan lekeler ise hücre hareketlerinin zamanın etkisiyle değişime uğramasından kaynaklanır. Etkenler farklılık gösterse de cilt lekesi oluşumuna yol açan temel faktör pigment seviyelerindeki değişimdir.

Prof. Dr. Berna Şanlı Bilgilendiriyor: Sivilce izi tedavisi

Thulium lazer ile leke tedavisi nasıl gerçekleştirilir?

Thulium lazer ile leke tedavisi mutlaka bu alanda uzmanlığa sahip bir hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. Tedavi planı muayene sonrasında belirlenir. Anestezik krem
kullanımı ile kişinin lazer uygulaması sırasında ağrı hissetmesi önlenir. Thulium lazer sistemi üzerinden lekenin yapısına göre farklı atım ve tarama seçenekleri belirlenir. Lekeli cilt dokusu üzerinden geçilerek bu alanda hücre yenileyici etkiler oluşturulur ve bu sayede lekelerin giderilmesi hedeflenir.

Thulium lazer ile leke tedavisi kaç seans, hangi sıklıkta uygulanır?

Thulium lazer ile leke tedavisinde seans sayısı lekelerin büyüklüğüne ve cildin alt katmanlarına doğru ilerleyen derinliğine bağlı olarak değişir. Lekeleri çok derin olmayan hastalarda tek seansta gözle görülür iyileşme sağlanır. Daha derin cilt lekesine sahip kişilerde uygulama sayısı 2-3 seansa çıkabilir. Tedavi aralıkları genellikle 45-60 gündür.

Prof. Dr. Berna Şanlı Bilgilendiriyor: En iyi cilt lekesi tedavi yöntemi

Thulium lazer ile leke tedavisinde işlemler sonrası işe, günlük yaşama ne zaman dönülebilir?

Thulium lazer seansı sonrasında hasta gerekirse kapatıcı sürerek işine, günlük yaşamına hemen dönebilir.

Thulium lazer ile leke tedavisinde her seans kaç dakika sürer?

Anestezik krem uygulamasının etkisini göstermesi için beklenen 20 dakikadan sonra leke tedavisi için gereken süre ortalama 40 dakikadır. Seans toplam 1 saat sürer.

Thulium lazer ile leke tedavisi ağrılı mıdır, yan etkileri nelerdir?

Tedavi öncesinde uygulanan anestezik krem sayesinde oldukça konforlu bir uygulama yapılır. Thulium lazer seansları sonrasında birkaç saat yanma hissi ve kızarıklık olur. Kızarıklığı kapatmak için kapatıcı krem sürülebilir. Uygulama sonrasında doktorun tavsiyelerine uyulması yan etkilerin ve risklerin azaltılması açısından önemlidir.

Thulium lazer ile leke tedavisi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Tedavi sonrasında güneşten korunmaya özellikle dikkat edilmelidir. Kabuklanma olduysa kabuklar kaldırılmamalı, kendiliğinden düşmeleri beklenmelidir. Deriyi tahriş eden kese gibi işlemlerden kaçınılmalıdır.

Denizli cilt lekeleri tedavisi

Denizli’de cilt lekeleri tedavisi yaptırmak istiyorsanız, sorularınıza yanıt almak, fiyat öğrenmek ve randevu talepleriniz için Prof. Dr. Berna Şanlı Kliniği’ne 0534 256 78 11 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Mesaj ile sorularınızı iletmek için whatsapp üzerinden yazabilirsiniz.

Thulium lazer ile leke tedavisinin fiyatı nedir?

Thulium lazer ile leke tedavisinin fiyat bilgisi internet üzerinden belirtilememektedir. Tedavi ücreti, hastanın isteklerine, şikayetlerine ve özelliklerine göre planlanacak tedavi programı sonrasında netlik kazanmaktadır. Uygulamalar ve tedavi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgilendirme ve randevu için 0534 256 7811’i arayabilirsiniz.

Son Güncellenme Tarihi: 04/06/2024
Prof. Dr. Berna Şanlı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0534 256 78 11
Randevu İçin Tıklayın...

HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Holistik yüz estetiği nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nasıl gerçekleştirilir? Holistik yüz estetiği uygulaması tekrar edilebilir bir yöntem midir? Holistik yüz estetiği uygulamasının yan etkileri nelerdir? Holistik yüz estetiği uygulaması can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Holistik Yüz Estetiği
Open chat
Merhaba,
Sorularınız ve fiyat bilgisi için bize yazabilirsiniz!