HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Randevu ve Sorularınız İçin 0534 256 78 11 & 0258 264 64 65
MENÜ KAPAT

Thulium Lazerle Özel Bölge Renk Açma

Thulium Lazerle Özel Bölge Renk Açma

Thulium lazer teknolojisinin kullanıldığı etkin tedavi alanlarından biri de genital bölgedeki renk koyulaşması veya kararma sorunudur. Lazer teknolojisi her geçen gün gelişirken günümüzde renk açma, beyazlatma, ağartma dediğimiz çözümler kolaylıkla erişilebilir hale gelmiştir. Yöntem, “labial whitening” adıyla da anılır. Son zamanlarda kimyasal peeling veya cilt soyma yöntemlerine göre gerek etkinliği gerekse uygulama konforu nedeniyle tercih edilen bir yöntemdir.

Genital bölgede kararma/esmerleşmeye neden olan faktörler nelerdir?

Genital alan, üzerindeki tüyler ve giysilerimizden dolayı güneşe maruz kalmasa da bu bölgede estrojen hormonunun etkisi altındadır. Estrojen hormonu bölgedeki renk hücrelerini aktive eder, bu hücreler de melanin salgılayarak ciltte renk koyulaşmasına neden olur. Bu esmerleşme yaşla birlikte artarak belirginleşir. Gebelik, doğum kontrol hapları, polikistik over sendromu, böbrek üstü bezlerinin fazla çalışması durumunda kullanılan ilaçlar gibi hormon dengesini değiştiren durumlar, özel bölgedeki koyulaşmaya neden olan diğer faktörlerdendir.

Ayrıca bu bölgeye uygulanan lazer epilasyon işlemi, cerrahi operasyonlar veya genetik yatkınlık da ciltteki koyulaşmaya etki edebilir. Genellikle esmer tenli kişilerde koyulaşma daha fazla hissedilir.

Özel bölgedeki renk koyulaşmasının fizyolojik açıdan zararlı bir sonucu var mıdır?

Genital bölgede meydana gelen esmerleşmenin fizyolojik olarak herhangi bir zararı yoktur. Bu sorun bütünüyle estetik kaygıların yarattığı özel yaşamdaki psikolojik rahatsızlıkları kapsar. Kadınlar, bedenlerini çoğunlukla genç yaşlarıyla kıyaslar ve yaşın ilerlemesiyle gözlemledikleri fiziksel değişimden rahatsızlık duyarlar. Thulium lazerle özel bölge beyazlatma işlemi, bu rahatsızlığın giderilmesini sağlar.

Özel bölge beyazlatma işlemi nasıl uygulanır?

Genital bölgede kararmanın rahatsız edici düzeyde olduğu, işlemin uygulanacağı bölgeler tespit edilir. Kararmanın düzeyine göre lazer uygulamasının derecesi belirlenir. Derinin altındaki renk hücreleri hasarlanarak beyazlatma gerçekleşir.

Uygulama ne kadar sürer?

Seanslar genellikle 20 – 25 dakika sürer. Yakınmanın şiddetine göre etkin bir sonuç almak için genellikle 2 – 4 seans tedavi uygulanır.

Thulium Lazerle özel bölgede ulaşılan beyazlık kalıcı mıdır?

Thulium lazer, derinin alt katmanlarındaki pigmentlere nüfuz edebildiğinden, cilt yüzeyine etki eden soyma, krem gibi diğer çözümlere oranla kalıcı sonuçlar elde edilmesini sağlar.

Ağrılı bir uygulama mıdır?

Uygulama öncesi kullanılan anestezik kremler sayesinde işlem sırasında katlanılabilir düzeyde bir ağrı olur.

Uygulamanın önemli bir yan etkisi var mıdır?

Lazer uygulaması cildin sadece birkaç mm altına etki ettiğinden herhangi bir zarara neden olmaz. Doğurganlık, cinsel istek problemleri, adette düzensizlik gibi genital bölgenin fonskiyonlarını etkileyen sonuçlar beklenmez.

İşlem sonrası cinsel ilişki gerçekleşebilir mi?

Uygulamanın yapıldığı bölgede su toplama, yoğun kızarıklık, aşırı hassiyet gibi ekstra durumlar söz konusu olmadığında, uygulamanın yapıldığı günü takiben birkaç gün sonra cinsel ilişki gerçekleşebilir.

Renk beyazlatma işlemi isteyen herkese uygulanabilir mi?

Özel bölgesinde renk koyulaşması yaşayan tüm yetişkin kadınlar, thulium lazer yöntemini tercih edebilir. Yöntem gebelikte uygulanmamaktadır.

Uygulama sonrası beyazlaşma ne zaman başlar?

İşlemden yaklaşık bir ay sonra beyazlaşma etkisi hissedilir hale gelir.

Beyazlatma işlemi sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

İşlem sonrasında doktorunuzun vereceği kremleri kullanmak hem konforunuzu artırır hem de olası kızarıklık yanma gibi etkilerin önüne geçer. İşlemden hemen sonra iş hayatınıza veya günlük yaşamınıza dönebilirsiniz. Ciltte oluşabilecek kızarmalar ve hafif soyulmalar olağandır. Hatta ilk etapta cilt renginizde kararma da oluşabilir. Bunlar alttan gelecek yeni ve canlı cildin habercisidir.

Thulium lazer ile leke tedavisinin fiyatı nedir?

Thulium lazer ile beyazlatma tedavisinin fiyat bilgisi internet üzerinden belirtilememektedir. Tedavi ücreti, hastanın isteklerine, şikayetlerine ve özelliklerine göre planlanacak tedavi programı sonrasında netlik kazanmaktadır. Uygulamalar ve tedavi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgilendirme ve randevu için 0534 256 7811’i arayabilirsiniz.

Son Güncellenme Tarihi: 23/02/2021
Prof. Dr. Berna Şanlı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0534 256 78 11
Randevu İçin Tıklayın...

HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Holistik yüz estetiği nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nasıl gerçekleştirilir? Holistik yüz estetiği uygulaması tekrar edilebilir bir yöntem midir? Holistik yüz estetiği uygulamasının yan etkileri nelerdir? Holistik yüz estetiği uygulaması can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Holistik Yüz Estetiği