HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Randevu ve Sorularınız İçin 0534 256 78 11 & 0258 264 64 65
MENÜ KAPAT

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu

Burun dolgusu nedir?

Burun dolgusu nedir?

Yakın zamana kadar burundaki estetik problemler sadece operasyonla giderilebiliyorken günümüzde bu problemlerin bir kısmı dolgu işlemi ile çözülebilir hale geldi. Yüze uygulanan diğer dolgu işlemlerinde kullanılan hyalüronik asit, burun dolgusu işleminde de aynı şekilde kullanılmaktadır. Burun dolgusu, burun estetiği operasyonlarının bir kısmına alternatif olabilirken bazı durumlarda da tamamlayıcı olarak fayda sağlamaktadır.
Ameliyat olmaktan çekinen veya herhangi bir kısıtı olanlar için de kolay ulaşılabilir bir çözüm olarak tercih edilmektedir. Zaman zaman ameliyat sonrası ortaya çıkabilen bazı küçük kusurlar da bu yöntemle düzeltilebilmektedir.

Burun dolgusu burundaki ne tür problemler için uygun bir çözümdür?

  • Burnun asimetri probleminin olması
  • Bölgesel çöküntüler veya boşluklar olması
  • Burunda kemer olması
  • Burun ucunun düşük olması
  • Burnun tabanının yeterli yükseklikte olmaması

gibi genel olarak hacimsel eksikliklerin giderilmesinde çoğu zaman burun dolgusu yeterli bir çözüm olarak işlev görmektedir.

Herkes burun dolgusu yaptırabilir mi?

Burun dolgusu estetik olarak fazlalık yaratan bölgeleri gideremez, hacimsel eksiklikleri tamamlar. Ancak kemerli burunlarda kemerin altına ve üstüne dolgu koyulması ile kemerin düz, burun ucuna dolgu koyulması ile burun ucunun daha kalkık görünmesi sağlanır. Bu işlem kemeri çok aşırı belirgin, burun ucu çok geniş veya büyük olan hastalara uygun olmayabilir. Rahatsızlık duyulan problemin estetik ameliyat mı yoksa burun dolgusu ile mi giderilebileceği ancak alanında uzman bir hekimin karar verebileceği bir durumdur. Bu nedenle hekiminizle yapacağınız yüz yüze görüşme sonrası burun dolgusuna uygun bir aday olup olmadığınız sağlıklı bir şekilde belirlenebilecektir.

Kimler burun dolgusuna uygun adaylardır?

  • Ameliyat olmaktan çekinen veya anestezi alerjisi gibi operasyona yönelik kısıtları olan kişiler
  • Operasyon sonrası gerekli olan iyileşme dönemi için yeterli zamanı olmayan kişiler
  • Estetik ameliyat olmayı düşünen ancak sonuçlarına dair endişe duyan, bir ön izleme görmek isteyen kişiler
  • Burun estetik operasyonu geçirmiş ancak sonuçtan tam olarak memnun olmayan kişiler burun dolgusu için uygun adaylardır.

Burun dolgu uygulaması nasıl yapılır?

Hekiminizle yaptığını görüşme sonrasında şayet dolgu işlemine uygun olduğunuza karar verilirse, işlem yapılmadan önce bölgeye anestezik madde içerikli kremler uygulanır. Tüm yüz dolgularında olduğu gibi hyaluronik asit içerikli dolgu malzemesi gerekli bölgelere enjekte edilir. Uygulama yaklaşık 15-20 dakika kadar sürer ve sonrasında hemen sosyal yaşama dönülebilir.

Burun dolgusunu ameliyata kıyasla avantajlı yapan yönleri nelerdir?

Dolgu işlemi ameliyata nazaran son derece basit ve kısa süren bir uygulamadır. İşlem sonrası herhangi bir iyileşme süreci gerekmez. Ameliyatın gerektirdiği anestezi işlemi olmadan ayakta yapılabilen bir uygulamadır. Ayrıca estetik ameliyatın kalıcı sonuçları gibi geri dönülemez bir karar değildir, burun dolgusunun sonuçları geçici olduğundan etkisi geçtiğinde istenirse tekrar tercih edilmeyebilir.

Burun dolgusunun kalıcılığı ne kadardır?

Burunda yüzün diğer bölgelerinde olduğu gibi mimik yapan kaslar olmadığından burun dolgusunun etkisi diğer dolgu türlerine oranla daha uzun sürer. Bir-buçuk yıla kadar dolgu işlemlerinin sonucundan faydalanmak mümkündür.

Burun estetik operasyonu sonrası hangi durumlarda dolgu düşünülebilir?

Ameliyat sonrası küçük revizyonlar gereken durumlarda burun dolgusu yeterli işleve sahiptir. Hacim artışlarıyla düzeltilebilecek estetik sorunlar dolgu yardımıyla giderilebilir.

Dolgu sonrası hemen ameliyat olunabilir mi?

Burun dolgusunun hemen ardında ameliyat olması önerilmez, bu sürenin ne kadar olacağı ise hekiminizin belirleyeceği bir karardır.

Burun dolgusu uygulamasının fiyatı nedir?

Burun dolgusu uygulamasının fiyat bilgisi internet üzerinden belirtilememektedir. Tedavi ücreti, hastanın isteklerine, şikayetlerine ve özelliklerine göre planlanacak tedavi programı sonrasında netlik kazanmaktadır. Uygulamalar ve tedavi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgilendirme ve randevu için 0534 256 7811’i arayabilirsiniz.

Son Güncellenme Tarihi: 13/11/2022
Prof. Dr. Berna Şanlı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0534 256 78 11
Randevu İçin Tıklayın...

HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Holistik yüz estetiği nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nasıl gerçekleştirilir? Holistik yüz estetiği uygulaması tekrar edilebilir bir yöntem midir? Holistik yüz estetiği uygulamasının yan etkileri nelerdir? Holistik yüz estetiği uygulaması can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Holistik Yüz Estetiği