HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Randevu ve Sorularınız İçin 0534 256 78 11 & 0258 264 64 65
MENÜ KAPAT

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon uygulaması nedir? Lazer epilasyon nerelere uygulanır? Lazer epilasyon uygulamasında nasıl bir sistem kullanılır? Lazer epilasyon uygulaması nasıl gerçekleştirilir? Lazer epilasyon uygulaması kaç seans, hangi sıklıkta uygulanır? Lazer epilasyon uygulamasının yan etkileri nelerdir? Lazer epilasyon uygulamaları can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Lazer epilasyon uygulaması nedir?

Lazer epilasyon istenmeyen kılların ve tüylerin bulundukları bölgelerden giderilmesini hedefleyen ve bu konuda kalıcılığı yüksek bir etki sağlayan bir medikal estetik uygulamasıdır. Ergenlik döneminde artış gösteren kıllanma ve tüylenme hem kadınlarda hem de erkeklerde vücudun doğal işleyişi içerisinde gerçekleşmektedir. İstenmeyen kıllardan ve tüylerden arınma isteği ise uzun bir geçmişe sahiptir. Kişiler bu amaçla sıkça ağda, tıraş, cımbız, tüy dökücü krem gibi geleneksel yöntemlere başvurur. Günümüzde geleneksel yöntemlerle kıyaslandığında lazer epilasyon daha uzun süreli kılsız ve tüysüz görünüm sunması sebebiyle tercih edilir hale gelmiştir. Lazer epilasyon kıl ve tüy köklerine yapılan etki ile kıllarda ve tüylerde gözle görülür azalma yaratmakta ve devam eden seanslar sonrasında kişiye istediği temiz cilt görünümünü sağlamaktadır.

Lazer epilasyon nerelere uygulanır?

Lazer epilasyon en çok kılların yoğun olduğu vücut bölgelerine uygulanan bir yöntemdir. Kıllanma ve tüylenmelerin kadınlarda sıklıkla görüldüğü alanlar koltuk altı, genital bölge, kollar, bacaklar ve yüzde bıyık bölgesidir. Erkeklerde ise omuz, sırt ve göğüs istenmeyen kıllanmaların en yoğun görüldüğü alanlardır. Erkeklerde ayrıca ense ve sakal şekillendirme amaçlı lazer epilasyon uygulamaları da sunduğu pratik ve estetik sonuçlar için sıkça gerçekleştirilir.

Lazer epilasyon uygulamasında nasıl bir sistem kullanılır?

Son yıllarda lazer sistemleri geniş yelpazede birçok sağlık probleminin giderilmesinde ve iyileştirilmesinde yaygın şekilde kullanılmaktadır. Lazer epilasyon uygulamasında ana amaç kıl ve tüy köklerini tahrip ederek ortadan kaldırmaktır. Lazer enerjisiyle kılın oluşumunu sağlayan kök yapısının yer aldığı cilt tabakasına müdahale edilir ve kök yakılır. Cilt rengi ve kıl rengi lazer enerjisinin kullanımı açısından büyük önem taşır. Uygulamada kullanılacak dozlara kişinin cilt ve kıl özelliklerine göre karar verilir. Alexandrite lazer, diode lazer ve nd: yag lazer epilasyon amaçlı kullanılan ve bilinen lazer sistemleridir.

Lazer epilasyon uygulaması nasıl gerçekleştirilir?

Lazer epilasyon uygulamaları mutlaka doktor gözetiminde ve bu alanda uzmanlığa sahip bir kişi tarafından gerçekleştirilmelidir. Kişinin cilt ve kıl yapısına göre farklı dalga boyu, akım, atım ve tarama seçenekleri belirlenir. Lazer sisteminde bulunan başlık ile istenmeyen kılların olduğu cilt dokusu üzerinden geçilerek cildin alt katmanında kıl kökünün tahribatı sağlanır ve bu sayede istenilen kılsız görünüm elde edilir.
Lazer epilasyon uygulaması kaç seans, hangi sıklıkta uygulanır?
Lazer epilasyon uygulamalarında seans sayısı ten rengine ve kıl yapısının renk, kalınlık, sıklık gibi özelliklerine bağlı olarak kişiden kişiye değişir. Genel yaklaşımda 5 – 8 seans uygulama yapılır. Tedavi aralıkları genellikle 4-6 haftadır.

Lazer epilasyon uygulamasında işlemler sonrası işe, günlük yaşama ne zaman dönülebilir?

Lazer epilasyon seansı sonrasında hasta işine, günlük yaşamına hemen dönebilir.

Lazer epilasyon uygulamasında her seans kaç dakika sürer?

Lazer epilasyon uygulamasında seans süresi işlem yapılacak bölgelere göre değişiklik gösterir. Birçok bölgeyi kapsayan uygulamalarda seansın tamamlanması yaklaşık 1 saat sürer. İşlemin gerçekleştireceği alanlar azaldıkça gerekli olan süre de azalır.

Lazer epilasyon uygulaması ağrılı mıdır, yan etkileri nelerdir?

Lazer epilasyon uygulamalarında cihazlarda bulunan soğutma sistemleri sayesinde oldukça konforlu bir işlem yapılır. Uygulama sonrasında doktorun tavsiyelerine uyulması yan etkilerin ve risklerin azaltılması açısından önemlidir.

Lazer epilasyon uygulaması sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Uygulamalar sonrasında günlük hayata hemen dönülebilmektedir ancak lazer epilasyon uygulamaları sonrasında güneşten korunmaya özellikle dikkat edilmelidir. Deriyi tahriş eden kese gibi işlemlerden kaçınılmalıdır.

Lazer epilasyon uygulamasının fiyatı nedir?

Lazer epilasyon uygulamasının fiyat bilgisi internet üzerinden belirtilememektedir. Uygulama ücreti, hastanın isteklerine, şikayetlerine ve özelliklerine göre planlanacak program sonrasında netlik kazanmaktadır. Uygulamalar ve tedavi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgilendirme ve randevu için 0534 256 7811’i arayabilirsiniz.

Son Güncellenme Tarihi: 11/03/2018
Prof. Dr. Berna Şanlı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0534 256 78 11
Randevu İçin Tıklayın...

HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Holistik yüz estetiği nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nasıl gerçekleştirilir? Holistik yüz estetiği uygulaması tekrar edilebilir bir yöntem midir? Holistik yüz estetiği uygulamasının yan etkileri nelerdir? Holistik yüz estetiği uygulaması can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Holistik Yüz Estetiği
Open chat
Merhaba,
Sorularınız ve fiyat bilgisi için bize yazabilirsiniz!