HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Randevu ve Sorularınız İçin 0534 256 78 11 & 0258 264 64 65
MENÜ KAPAT

Holistik Yüz Estetiği

Holistik Yüz Estetiği

Holistik yüz estetiği nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nasıl gerçekleştirilir? Holistik yüz estetiği uygulaması tekrar edilebilir bir yöntem midir? Holistik yüz estetiği uygulamasının yan etkileri nelerdir? Holistik yüz estetiği uygulaması can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Holistik yüz estetiği nedir?

Geçmiş zamanlardan günümüze estetik üzerine yapılan birçok tartışma neyin, kimin, neden güzel kabul edildiği üzerine odaklanmış ve ideal yüzün nasıl olması gerektiği sorusuna cevap aramıştır. Estetik ve güzellik hakkında tartışmalar sonrasında varılan noktada ülkeden ülkeye, kültürden kültüre değişmekle birlikte insan için yüz güzelliğinin belirli kuralları olduğu kabul edilmiştir. Ufak tefek farklılıklar olsa da her dönemde toplumda “güzel” kabul edilen insanlar bellidir. Yani, ortak bir güzellik algısı bulunur ve bu algı içerisinde çıkık elmacık kemikleri, gergin, parlak bir yüz, dolgun ve canlı dudaklar, kalkık bir burun öne çıkan özelliklerdir.

Holistik kelime anlamı ile bütüncül demektir, bu açıdan holistik yüz estetiği yaklaşımı kişinin yüzünün geneline bakıldığında ayrıntıların bir araya gelmesiyle oluşan bütünün estetiğini ifade etmektedir. Holistik yüz estetiği yaklaşımında amaç herkese aynı tipte uygulamaların yapılmasından ziyade kişinin hatlarının birbiri ile uyumunu ve dengesini arttırıcı uygulamalara başvurulmasıdır.

Prof. Dr. Berna Şanlı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0534 256 78 11
Randevu İçin Tıklayın...

Holistik yüz estetiği uygulaması nedir?

Holistik yüz estetiği uygulaması, estetik açıdan düzeltilmesi istenen ve özellikle zamanın etkisi ile deformasyon yaşayan yüz hatlarının yapay bir görünüm oluşturmaksızın iyileştirilmesini ve toparlanmasını amaçlayan medikal estetik yöntemidir. Cildin onarıcı mekanizmalarının bebeklikteki gibi işlemediği yüzde oluşan ve derinleşen kırışıklıkların, yer çekimi etkisiyle sarkan yanakların, ovalliğini yitiren çene hattının toparlanması gibi kişinin ihtiyacı olduğu tespit edilen düzeltmeleri hastaya ufak dokunuşlarla sunmak ve yüzün bütününde estetiği sağlamak uygulamanın ana hedefidir. Holistik yüz estetiği uygulaması, hastanın aynada gördüğünde mutlu olacağı sonuca yaklaşmak için hastaya özel olarak planlanmış uygulamaların takibi ile gerçekleştirilir.

Prof. Dr. Berna Şanlı Bilgilendiriyor: Spanish Glow Nedir?

Holistik yüz estetiği uygulaması nasıl gerçekleştirilir?

Holistik yüz estetiği uygulaması mutlaka bu alanda uzmanlığa sahip bir hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. Muayene hastanın yüzünün doktor ile birlikte aynada incelenmesiyle başlar. Hastanın şikayetlerinin ve doktorun neler yapılabileceğine ilişkin önerilerinin birlikte değerlendirilmesiyle holistik yüz estetiği uygulamasında yapılacak olan işlemler belirlenir. Ortak bakış ve ortak çözüm yakalandıktan sonra değişik uygulamaların belirli bir plan dahilinde kombine edilerek bir arada kullanılmasına dayalı tedavi planı oluşturulur. Hacim kayıplarında hyalüronik asit dolgu uygulaması; kolajen kalitesinin bozulduğu, cildin gevşediği durumlarda akıllı dolgu mezoterapisi; sarkmalarda iple cilt germe; göz çevresi kırışıklıklarında ışık dolgusu uygulaması; lekelerde thulium lazer uygulaması gibi pek çok yöntem aynada görünen ihtiyaca göre farklı kombinasyonlar halinde uygulama kapsamına alınır. Holistik yüz estetiği uygulaması thulium terapi adı verilen cilt canlandırma ve aydınlatma işlemiyle tamamlanır.

Holistik yüz estetiği uygulaması kaç seans, hangi sıklıkta uygulanır?

Holistik yüz estetiği uygulamasının kapsamı muayene sonrasında belirlendiği için seans sayısı yapılacak işlemlere bağlı olarak netleşir.

Holistik yüz estetiği tekrar edilebilir bir yöntem midir?

Medikal estetik uygulamaları ile elde edilen etkiler ömür boyu kalıcı etkiye sahip değildir. Farklı uygulamalara bağlı olarak sağlanan gençlik ve toparlanma etkileri 6 ay – 2 yıl arasında değişen süreler içerisinde varlıklarını yitirir ancak ihtiyaç duyulduğunda problemli alanlara yeniden uygulanabilir.

Holistik yüz estetiği uygulamasında işlemler sonrası işe, günlük yaşama ne zaman dönülebilir?

Holistik yüz estetiği seansları sonrasında hasta işine, günlük yaşamına hemen dönebilir.

Holistik yüz estetiği uygulamasında her seans kaç dakika sürer?

Anestezik krem uygulamasının etkisini göstermesi için beklenen 20 dakikadan sonra holistik yüz estetiği kapsamında yer alan işlemler için gereken süre ortalama 40 dakikadır. Seanslar toplam 1 saat sürer.

Holistik yüz estetiği uygulaması ağrılı mıdır, yan etkileri nelerdir?

Tedavi öncesinde uygulanan anestezik krem sayesinde oldukça konforlu bir uygulama yapılır. Holistik yüz estetiği seansları sonrasında birkaç saat süren kızarıklık ve hafif şişkinlik olabilir. Kızarıklığı kapatmak için kapatıcı krem sürülebilir. Uygulama sonrasında doktorun tavsiyelerine uyulması yan etkilerin ve risklerin azaltılması açısından önemlidir.

Holistik yüz estetiği uygulaması sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Uygulama sonrası günlük hayata hemen dönülebilmektedir. Gerekli görülen durumlarda doktor uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken noktaları hasta ile paylaşmaktadır. Hasta kaygı duyduğu ve merak ettiği konuları doktoruna danışmalı ve kendisinden güvenilir bilgi almalıdır.

Denizli holistik yüz estetiği

Denizli’de holistik yüz estetiği yaptırmak istiyorsanız, sorularınıza yanıt almak, fiyat öğrenmek ve randevu talepleriniz için Prof. Dr. Berna Şanlı Kliniği’ne 0534 256 78 11 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Mesaj ile sorularınızı iletmek için whatsapp üzerinden yazabilirsiniz.

2024 Holistik yüz estetiği uygulamasının fiyatı nedir?

Holistik yüz estetiği uygulamasının fiyat bilgisi internet üzerinden belirtilememektedir. Tedavi ücreti, hastanın isteklerine, şikayetlerine ve özelliklerine göre planlanacak tedavi programı sonrasında netlik kazanmaktadır. 2024 yılında güncel uygulamalar ve tedavi yöntemleri hakkında detaylı bilgi ve randevu talepleriniz için 0534 256 78 11’i arayabilirsiniz.

Son Güncellenme Tarihi: 04/06/2024
Prof. Dr. Berna Şanlı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0534 256 78 11
Randevu İçin Tıklayın...

HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Holistik yüz estetiği nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nasıl gerçekleştirilir? Holistik yüz estetiği uygulaması tekrar edilebilir bir yöntem midir? Holistik yüz estetiği uygulamasının yan etkileri nelerdir? Holistik yüz estetiği uygulaması can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Holistik Yüz Estetiği
Open chat
Merhaba,
Sorularınız ve fiyat bilgisi için bize yazabilirsiniz!