HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Randevu ve Sorularınız İçin 0534 256 78 11 & 0258 264 64 65
MENÜ KAPAT

Estetik Dermatoloji

Estetik Dermatoloji

Estetik dermatoloji nedir? Estetik dermatoloji hangi uygulamaları kapsar? Estetik dermatoloji uygulamalarında hangi içerikler ve sistemler kullanılır? Estetik dermatoloji uygulamaları tekrar edilebilir mi? Estetik dermatoloji uygulamaları can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Estetik dermatoloji nedir?

Cilt dokusu zamanın etkisi ile kalitesini ve sağlıklı işleyişini yitirir bu yüzden dışarıdan müdahale ile desteklenmeye ihtiyaç duyar. Ciltte oluşan lekelenmeler, sivilce ve yanık izleri de cildin kendi işleyişi içerisinde giderilemez ve birçok kişiye aynaya baktığında estetik açıdan rahatsızlık verir. Cilt çatlakları, kılcal damar görünümü, genişlemiş gözenekler de hoşa gitmeyen görüntüler oluşturan ve yaygın şekilde karşılaşılan dermatolojik problemlerdir. Yaşın ilerlemesiyle özellikle yüz bölgesinde cilt altı yağ yastıkçıklarında erime ve kolajen kalitesinde bozulmaya bağlı sarkmalar ve kırışıklıklar ortaya çıkar.

Estetik dermatoloji, cilt dokularını ilgilendiren bu gibi problemlere çözüm sunan yöntemleri ve uygulamaları kapsayan medikal estetik alanıdır. Estetik dermatoloji uygulamaları ile kişinin estetik kaygılarının ameliyata gerek kalmaksızın, gözle görülür değişim ve iyileşme ile giderilmesi hedeflenir. Teknolojideki gelişmelerin yeni uygulamalara imkan sunduğu estetik dermatoloji, hastalara ayıracakları birkaç saat içerisinde, günlük yaşamlarını aksatmadan olumlu etkiler sunmayı amaçlar.

Estetik dermatoloji hangi uygulamaları kapsar?

Estetik dermatoloji değişen amaçlara yönelik olarak birbirinden farklı uygulamaları içerir. Kırışıklık ve sarkma gibi yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmayı hedefleyen uygulamalar; leke ve iz tedavileri ve yaşlanma karşıtı (anti-aging) etkiler sunan yöntemler estetik dermatoloji uygulamalarının genel kapsamını oluşturur. Saç dökülmesi, aşırı terleme problemi gibi sorunların giderilmesi ve ciltte temiz bir görünüm elde etme amaçlı lazer epilasyon uygulamaları da estetik dermatoloji kapsamında değerlendirilir.

Kliniğimizde sunulan estetik dermatoloji uygulamaları şunlardır:

 • Holistik yüz estetiği
 • 4D iz tedavisi
 • Thulium lazer ile leke tedavisi
 • Altın iğneli radyofrekans
 • Dolgu
 • İple cilt germe
 • Mezoterapi
 • Saç dökülmesi tedavileri
 • Kimyasal peeling
 • Terleme tedavisi
 • Thulium terapi – BB lazer
 • Lazer epilasyon
 • Cilt bakımları

Estetik dermatoloji uygulamalarında hangi içerikler ve sistemler kullanılır?

Estetik dermatoloji uygulamalarında tıbbi açıdan güvenilir medikal içerikler kullanılır ve lazer, radyofrekans ve ultrason sistemlerinden faydalanılır. Genel yaklaşım insan vücuduna yabancı olmayan ve hatta insan vücudunda bulunan içeriklerin tercih edilmesidir. Tedavi planı muayene sonrasında hastanın isteklerine ve şikayetlerine göre doktor tarafından belirlenmektedir.

Estetik dermatoloji uygulamaları tekrar edilebilir mi?

Tedavi bölgelerinde istenilen etkilerin elde edilmesini sağlayan uygulamaların bazıları problemin giderilmesinde kalıcı etki gösterirken, bazı uygulamalar belirli süre etkisini korur. Ömür boyu kalıcı etkiye sahip olmayan uygulamalar istenilen etkiler ortadan kalktığında problemli alanlara yeniden uygulanabilir.

Estetik dermatoloji uygulamaları ağrılı mıdır, yan etkileri nelerdir?

Estetik dermatoloji tedavilerinin öncesinde uygulanan anestezik krem sayesinde uygulamalar oldukça konforlu şekilde yapılır. Hasta neredeyse bütün uygulamalar sonrasında işine, günlük yaşamına hemen dönebilir. Gerekli görülen durumlarda doktor uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken noktaları hasta ile paylaşmaktadır.

Estetik dermatoloji uygulamalarının fiyatları nedir?

Estetik dermatoloji uygulamalarının fiyat bilgisi internet üzerinden belirtilememektedir. Tedavi ücreti, hastanın isteklerine, şikayetlerine ve özelliklerine göre planlanacak tedavi programı sonrasında netlik kazanmaktadır. Uygulamalar ve tedavi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgilendirme ve randevu için 0534 256 7811’i arayabilirsiniz.

Son Güncellenme Tarihi: 03/03/2018
Prof. Dr. Berna Şanlı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0534 256 78 11
Randevu İçin Tıklayın...

HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Holistik yüz estetiği nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nasıl gerçekleştirilir? Holistik yüz estetiği uygulaması tekrar edilebilir bir yöntem midir? Holistik yüz estetiği uygulamasının yan etkileri nelerdir? Holistik yüz estetiği uygulaması can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Holistik Yüz Estetiği