HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Randevu ve Sorularınız İçin 0534 256 78 11 & 0258 264 64 65
MENÜ KAPAT

İple Cilt Germe

İple Cilt Germe

İple cilt germe nedir? İple cilt germe uygulamasında nasıl bir ip kullanılır? İple cilt germe uygulaması ile kırışıklıklardan ve sarkmalardan kurtulmak mümkün müdür? İple cilt germe tekrar edilebilir bir yöntem midir? İple cilt germenin yan etkileri nelerdir? İple cilt germe uygulaması can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

İple cilt germe nedir?

Zamanın etkisi ve yer çekimi herkes açısından yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasında en önemli faktörlerdir. Kişinin genetik alt yapısı da yaşlanma belirtilerinin ne zaman ve ne ölçüde ortaya çıkacağı konusunda önemli rol oynar. Otuzlu yaşlardan itibaren cildin doğal işleyişi içerisinde dinçliğini, parlaklığını ve gerginliğini korumasını sağlayan fonksiyonlar yavaş yavaş gerilemeye başlar. Sarkık, kırışık, soluk ve sağlıksız cilt yapısı özellikle yüz bölgesinde yaşlanmanın en net göstergeleri haline gelir. İple cilt germe, son dönemde popülerlik kazanan ve ameliyata gerek duyulmaksızın cilt dokusunda toparlanma etkisi elde etme imkanını sunan bir medikal estetik yöntemidir. Farklı isimlerle anılan ameliyatsız yüz germe, iple yüz germe, örümcek ağı, iple yüz asma uygulamaları da aynı yöntemi ifade etmektedir.

İple cilt germe uygulamasında nasıl bir ip kullanılır?

İple cilt germe uygulamasında ameliyatlarda da kullanılan medikal iplerden faydalanılır. İnsan vücudu tarafından yabancı madde olarak algılanmayan ve hatta zaman içerisinde emilerek yok edilen ipler birçok farklı çeşide sahiptir. Kısa, uzun, ince, kalın, düz, kılçıklı, konili vb. olmak üzere farklı tipte ipler ayrı fonksiyonlara sahiptir. İpler, oluşturulan tedavi planına bağlı olarak belirli bir mantık doğrultusunda asma, germe ve toplama amaçlı olarak cilt altında farklı alanlara yerleştirilir.

İple cilt germe uygulaması nasıl gerçekleştirilir?

İple cilt germe uygulaması mutlaka bu alanda uzmanlığa sahip bir hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. Tedavi planı muayene sonrasında belirlenir. Anestezik krem kullanımı ile kişinin iple cilt germe uygulaması sırasında ağrı hissetmesi önlenir. Tedavi planı doğrultusunda problemli bölgeler saptanır ve hedeflenen amaca bağlı olarak hangi türde ip kullanılacağı ve bu iplerin hangi alanlara yerleştirileceği belirlenir. İplerin cilt altına yerleştirilmesi ince uçlu iğnelerin kullanımıyla gerçekleştirilir. Cilt altına yerleştirilen ipler ilerleyen günlerde bulundukları bölgelerde hücre yenilenmesini ve kolajen sentezini arttırır ve bu sayede kırışıklıklarda açılma ve ciltte gerginleşme sağlanmış olur. Uygulamada kolajen üretimini tetikleyen çok ince iplerin yanı sıra balık kılçığı gibi çıkıntılar içeren “cog” adı verilen daha kalın iplerle ciltte lifting etkisi sağlanır.

İple cilt germe uygulaması kaç seans, hangi sıklıkta uygulanır?

İple cilt germe tedavisi tek bir seans içerisinde uygulanır. Uygulamanın etkileri yapıldığı andan itibaren ilk bir hafta içerisinde artış gösterir. İpler ortalama 3-6 ay içerisinde vücut tarafından emilerek ortadan kalkar.

İple cilt germe tekrar edilebilir bir yöntem midir?

Cildi germe amacıyla tedavi bölgelerinde kolajen ve elastin sentezini güçlendirmeyi ve ciltte lifting etkisini sağlayan uygulama ömür boyu kalıcı etkiye sahip değildir. İpler 3-6 ay içerisinde vücut tarafından emilir ancak uygulamanın etkileri 1 – 1,5 yıl kadar devam eder. İplerin gerginlik etkisi veren işlevi ortadan kalktığında yöntem problemli alanlara yeniden uygulanabilir.

İple cilt germe uygulamasında işlemler sonrası işe, günlük yaşama ne zaman dönülebilir?

İple cilt germe seansı sonrasında hasta işine, günlük yaşamına hemen dönebilir.

İple cilt germe uygulamasında her seans kaç dakika sürer?

Anestezik krem uygulamasının etkisini göstermesi için beklenen 20 dakikadan sonra iple cilt germe uygulaması için gereken süre ortalama 1 saattir

İple cilt germe uygulaması ağrılı mıdır, yan etkileri nelerdir?

Tedavi öncesinde uygulanan anestezik krem sayesinde oldukça konforlu bir uygulama yapılır. İple cilt germe seansı sonrasında birkaç saat süren kızarıklık, hafif şişkinlik, bazen morarma olabilir. Bu etkileri kapatmak için kapatıcı krem sürülebilir. Uygulama sonrasında doktorun tavsiyelerine uyulması yan etkilerin ve risklerin azaltılması açısından önemlidir.

İple cilt germe uygulaması sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Uygulama sonrası günlük hayata hemen dönülebilmektedir. Gerekli görülen durumlarda doktor uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken noktaları hasta ile paylaşmaktadır. Hasta kaygı duyduğu ve merak ettiği konuları doktoruna danışmalı ve kendisinden güvenilir bilgi almalıdır.

İple cilt germe uygulamasının fiyatı nedir?

İple cilt germe uygulamasının fiyat bilgisi internet üzerinden belirtilememektedir. Tedavi ücreti, hastanın isteklerine, şikayetlerine ve özelliklerine göre planlanacak tedavi programı sonrasında netlik kazanmaktadır. Uygulamalar ve tedavi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgilendirme ve randevu için 0534 256 7811’i arayabilirsiniz.

Son Güncellenme Tarihi: 03/03/2018
Prof. Dr. Berna Şanlı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0534 256 78 11
Randevu İçin Tıklayın...

HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Holistik yüz estetiği nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nasıl gerçekleştirilir? Holistik yüz estetiği uygulaması tekrar edilebilir bir yöntem midir? Holistik yüz estetiği uygulamasının yan etkileri nelerdir? Holistik yüz estetiği uygulaması can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Holistik Yüz Estetiği