HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Randevu ve Sorularınız İçin 0534 256 78 11 & 0258 264 64 65
MENÜ KAPAT

Dolgu

Dolgu

Dolgu uygulaması nedir? Dolgu uygulamasında ne kullanılır? Dolgu uygulaması ile kırışıklıklardan ve sarkmalardan kurtulmak mümkün müdür? Dudak dolgusu nedir? Işık dolgusu nedir? Akıllı dolgu nedir? Dolgu uygulaması tekrar edilebilir bir yöntem midir? Dolgu uygulamasının yan etkileri nelerdir? Dolgu uygulaması can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Dolgu uygulaması nedir?

Dolgu uygulaması özellikle yüz bölgesinde sarkıklığı olan kişilerde cerrahi operasyona gerek duymadan hacim ve toparlanma etkisi elde etmeyi sağlayan bir medikal estetik çözümüdür. Cilt kalitesinde zamanla yaşanan kayba yer çekiminin etkisi eklendiğinde cilt dokusu aşağıya doğru gevşer ve sarkar. Sarkık görünüme ve kırışıklıklara yol açan yaşlanma belirtileri otuzlu yaşlardan itibaren oluşmaya başlar. Kişinin cildinde oluşan gevşekliği toparlamak ve cildi yeniden gergin ve sağlıklı hale getirmek dolgu uygulamasının ana amaçlarıdır. Dolgu uygulaması ayrıca içeriğindeki malzeme ile dudaklara daha dolgun ve nemli bir görüntü sağlama imkanı da sunar. Çenenin ve çene hattının, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi, ameliyatsız burun estetiği de denen burun şekillendirilmesi diğer dolgu uygulamalarıdır.

Dolgu uygulamasında ne kullanılır?

Dolgu uygulamasında sıklıkla güvenilir laboratuvarlarda üretilen ve insan vücudunda da bulunduğu için kullanımı sakınca doğurmayan hyalüronik asit kullanılır. Hyalüronik asit aslında bir polisakkarittir ve uygulamada fayda sağlayan en belirgin özelliklerinden birisi su tutabilmesidir. Hyalüronik asit uygulandığı bölgede hacim artışı sağlar ve giderilmesi istenen sarkık görünümü toparlamaya yardımcı olur. Akıllı dolgu adı verilen bir diğer dolgu yönteminde ise polikaprolakton etken maddesi kullanılır. Polikaprolakton vücudun kendi kolajenini, dolayısıyla kendi dolgusunu üretmesini sağlar. Hacim vermesinin yanı sıra “akıllı dolgu mezoterapisi” yöntemiyle ciltte sıkılaşma, lifting, aydınlatma ve parlatma amacıyla da kullanılır.

Dudak dolgusu nedir?

Dudak dolgusu çok ince dudak yapısına sahip veya dudak şeklini estetik açıdan daha etkileyici hale getirmeyi arzulayan kişilerde dudak bölgesine uygulanan dolguyu ifade eder. Dolgu içeriği sarkmaları ve kırışıklıkları toparlama amacıyla cilt altı dokuda hacim sağladığı gibi dudak dokusunda da daha nemli ve dolgun bir görünüm sunar.

Işık dolgusu nedir?

Işık dolgusu yüz bölgesinin genelinde en hassas alanlar olan göz çevresi ve göz altı dokularına yapılan dolgu uygulamasını ifade eder. Işık dolgusu kapsamında, dolgu uygulamasında kullanılan içeriğe polivitamin desteği eklenir ve göz altında oluşan koyu mor ve torbalı görünümün iyileştirilmesi ve aydınlatılması amaçlanır.

Akıllı dolgu mezoterapisi nedir?

Akıllı dolgu mezoterapisi, dolgu ve mezoterapi uygulamalarının temel amaçlarının bir araya getirildiği bir tedavi yöntemidir. Dolgu uygulaması kapsamında sarkma ve kırışıklıklara hacim desteği sağlanırken, enjekte edilen içeriğin içine eklenen kolajen arttırıcı mezoterapi içeriği ile uygulama alanlarında onarıcı faaliyet hedeflenir. Akıllı dolgu mezoterapisi, böylelikle etkileri kademeli ve daha uzun süreli bir tedavi seçeneği sunar. Hyalüronik asit dolgu uygulamasında etkiler 8 – 12 ay içerisinde ortadan kalkarken, akıllı dolgu ile bu etkiler 1 – 4 sürer.

Dolgu uygulaması nasıl gerçekleştirilir?

Dolgu uygulaması mutlaka bu alanda uzmanlığa sahip bir hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. Tedavi planı muayene sonrasında belirlenir. Anestezik krem kullanımı ile kişinin dolgu uygulaması sırasında ağrı hissetmesi önlenir. Tedavi planı doğrultusunda sarkmaların yer aldığı alanlara uygun ölçüde dolgu içeriği enjeksiyon yoluyla uygulanır. Uygulanan dolgu malzemesi ilerleyen günlerde artan şekilde faaliyete geçer ve bu sayede sarkmalarda toparlanma ve ciltte gerginleşme sağlanmış olur.

Dolgu uygulaması hangi bölgelere yapılır?

Dolgu uygulaması sıklıkla orta yüz dolgusu ve çene dolgusu olarak sarkmaların belirgin olduğu alanlara yapılır. Elmacık kemikleri, yanaklar, şakaklar, ağız çevresi ve çene bölgesi gerginleşme etkisini sağlama amacıyla enjeksiyonların sıklıkla gerçekleştirildiği diğer alanlardır. Işık dolgusu, göz çevresine ve göz altı dokulara uygulanır. Dudaklar da estetik amaçlı hacim artışı için diğer bir uygulama bölgesidir.

Dolgu uygulaması kaç seans, hangi sıklıkta uygulanır?

Dolgu uygulaması tek bir seans içerisinde tamamlanır. Uygulamanın etkileri yapıldığı andan itibaren ilk bir hafta içerisinde artış gösterir ve 8 – 12 ay sonrasında ortadan kalkar. Akıllı dolgu mezoterapi uygulamasının sağladığı etkiler ise 1 – 4 yıl kadar daha devam edebilir.

Dolgu uygulaması tekrar edilebilir bir yöntem midir?

Tedavi bölgelerinde hacim artışı ve gerginlik sağlayan uygulama ömür boyu kalıcı etkiye sahip değildir. Uygulanan dolgu içeriği 1 sene içerisinde, akıllı dolgu ile sağlanan içerik ise 1 – 4 sene içerisinde vücut tarafından yok edilir. İstenilen etkiler ortadan kalktığında yöntem problemli alanlara yeniden uygulanabilir.

Dolgu uygulamasında işlemler sonrası işe, günlük yaşama ne zaman dönülebilir?

Dolgu uygulaması sonrasında hasta işine, günlük yaşamına hemen dönebilir.

Dolgu uygulamasında her seans kaç dakika sürer?

Anestezik krem uygulamasının etkisini göstermesi için beklenen 20 dakikadan sonra dolgu uygulaması için gereken süre ortalama 40 dakikadır. Seans toplam 1 saat sürer.

Dolgu uygulaması ağrılı mıdır, yan etkileri nelerdir?

Tedavi öncesinde uygulanan anestezik krem sayesinde oldukça konforlu bir uygulama yapılır. Dolgu uygulaması seansı sonrasında birkaç saat süren kızarıklık ve hafif şişkinlik olabilir. Kızarıklığı kapatmak için kapatıcı krem sürülebilir. Uygulama sonrasında doktorun tavsiyelerine uyulması yan etkilerin ve risklerin azaltılması açısından önemlidir.

Dolgu uygulaması sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Uygulama sonrası günlük hayata hemen dönülebilmektedir. Gerekli görülen durumlarda doktor uygulama sonrasında dikkat edilmesi gereken noktaları hasta ile paylaşmaktadır. Hasta kaygı duyduğu ve merak ettiği konuları doktoruna danışmalı ve kendisinden güvenilir bilgi almalıdır.

Dolgu uygulamasının fiyatı nedir?

Dolgu uygulamasının fiyat bilgisi internet üzerinden belirtilememektedir. Tedavi ücreti, hastanın isteklerine, şikayetlerine ve özelliklerine göre planlanacak tedavi programı sonrasında netlik kazanmaktadır. Uygulamalar ve tedavi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgilendirme ve randevu için 0534 256 7811’i arayabilirsiniz.

Son Güncellenme Tarihi: 03/03/2018
Prof. Dr. Berna Şanlı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0534 256 78 11
Randevu İçin Tıklayın...

HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Holistik yüz estetiği nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nasıl gerçekleştirilir? Holistik yüz estetiği uygulaması tekrar edilebilir bir yöntem midir? Holistik yüz estetiği uygulamasının yan etkileri nelerdir? Holistik yüz estetiği uygulaması can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Holistik Yüz Estetiği