HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Randevu ve Sorularınız İçin 0534 256 78 11 & 0258 264 64 65
MENÜ KAPAT

Thulium Terapi – BB lazer

Thulium Terapi – BB lazer

Thulium terapi – BB lazer tedavisi nedir? Thulium terapi – BB lazer tedavisi hangi amaçlarla yaptırılır? Thulium terapi – BB lazer tedavisi nasıl gerçekleştirilir? Thulium terapi – BB lazer tedavisi uygulamaları can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Thulium terapi – BB lazer tedavisi nedir?

Thulium terapi – BB lazer tedavisi, cildi beslemesi, desteklemesi ve aydınlatması için kişiye özel olarak hazırlanan karışımın thulium lazer kullanımı ile cilde kolayca emdirilmesini sağlayan bir medikal estetik yöntemidir. Thulium lazer 1927 nm dalga boyunda ışın veren, cilt yüzeyinde önemli bir hasar oluşturmaksızın cilt altında çok sayıda mikro kanalcıklar açan bir lazerdir. Cilt lekelerinin giderilmesinde de büyük fayda sağlayan thulium lazer kullanımı ile ciltte hafif bir hasar oluşturulup cilt hücreleri yenilenir ve kolajen oluşumu uyarılır. BB ise İngilizce olarak leke temizleyici ve cildi yatıştırıp nemlendirme etkisine sahip ürünler için kullanılan “Blemish Balm” tanımının baş harflerinin kısaltılması ile oluşturulmuş bir ifadedir. Uygulama hem kullanılan lazer teknolojisi hem de sahip olduğu leke giderici ve aydınlatıcı boyut sebebiyle Thulium terapi – BB lazer olarak anılmaktadır.

Prof. Dr. Berna Şanlı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0534 256 78 11
Randevu İçin Tıklayın...

Thulium terapi – BB lazer tedavisi hangi amaçlarla yaptırılır?

Thulium terapi – BB lazer tedavisi, aslında bir çeşit lazerle mezoterapi uygulaması olarak da düşünülebilir çünkü hem lazerin hücre yenileyici etkileri hem de mezoterapi kokteylinin desteğiyle ciltte değişim yaratmayı hedefleyen bir yöntemdir.

  • Ciltte sıkılaşma, aydınlanma ve canlanma elde edilmesi
  • Gözeneklerin sıkılaşması
  • Ciltte yağ düzeyinin dengelenmesi
  • İnce kırışıklıkların açılması
  • Cilt lekelerinin giderilmesi
  • Ciltte renk dengesinin sağlanması

Thulium terapi – BB lazer tedavisi ile başarılı şekilde elde edilebilir sonuçlardır.

Thulium terapi – BB lazer tedavisi nasıl gerçekleştirilir?

Thulium terapi – BB lazer tedavisi mutlaka bu alanda uzmanlığa sahip bir hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. Tedavi planı muayene sonrasında belirlenir. Anestezik krem kullanımı ile kişinin lazer uygulaması sırasında ağrı hissetmesi önlenir. Thulium lazer sistemi üzerinden hedeflenen amaca göre ciltte açılacak kanalların sayısı, genişliği, derinliği ayarlanır ve farklı dalga boyu, akım, atım ve tarama seçenekleri belirlenir. Problemli cilt dokusu üzerinden geçilerek bu alanlarda hücre yenileyici etkiler oluşturulur ve kişinin ihtiyacına bağlı olarak hazırlanan içeriğin cilt altı dokulara etkili ulaşımı yoluyla iyileşme sağlanması hedeflenir.

Thulium terapi – BB lazer tedavisi kaç seans, hangi sıklıkta uygulanır?

Thulium terapi – BB lazer tedavisinde seans sayısı ciltte var olan problemin ne olduğuna ve ne seviyede olduğuna bağlı olarak değişir. Cildinin yapısına bağlı olarak ihtiyacı çok fazla olmayan hastalarda tek seansta gözle görülür iyileşme sağlanır. Daha problemli cilt tiplerine sahip kişilerde uygulama 3 seansa çıkabilir. Tedavi aralıkları genellikle birer aydır.

Thulium terapi – BB lazer tedavisinde işlemler sonrası işe, günlük yaşama ne zaman dönülebilir?

Thulium terapi – BB lazer seansı sonrasında hasta işine, günlük yaşamına hemen dönebilir.

Thulium terapi – BB lazer tedavisinde her seans kaç dakika sürer?

Anestezik krem uygulamasının etkisini göstermesi için beklenen 20 dakikadan sonra thulium terapi – BB lazer tedavisi için gereken süre ortalama 40 dakikadır. Seans toplam 1 saat sürer.

Thulium terapi – BB lazer tedavisi ağrılı mıdır, yan etkileri nelerdir?

Tedavi öncesinde uygulanan anestezik krem sayesinde oldukça konforlu bir uygulama yapılır. Thulium terapi – BB lazer seansları sonrasında birkaç saat yanma hissi ve kızarıklık olur. Kızarıklığı kapatmak için kapatıcı krem sürülebilir. Uygulama sonrasında doktorun tavsiyelerine uyulması yan etkilerin ve risklerin azaltılması açısından önemlidir.

Thulium terapi – BB lazer tedavisi sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Tedavi sonrasında güneşten korunmaya özellikle dikkat edilmelidir. Kabuklanma olduysa kabuklar kaldırılmamalı, kendiliğinden düşmeleri beklenmelidir. Deriyi tahriş eden kese gibi işlemlerden kaçınılmalıdır.

Thulium terapi – BB lazer tedavisinin fiyatı nedir?

Thulium terapi – BB lazer tedavisinin fiyat bilgisi internet üzerinden belirtilememektedir. Tedavi ücreti, hastanın isteklerine, şikayetlerine ve özelliklerine göre planlanacak tedavi programı sonrasında netlik kazanmaktadır. Uygulamalar ve tedavi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgilendirme ve randevu için 0534 256 7811’i arayabilirsiniz.

Son Güncellenme Tarihi: 21/03/2018
Prof. Dr. Berna Şanlı'ya Telefonda Sorabilirsiniz 0534 256 78 11
Randevu İçin Tıklayın...

HOLİSTİK YÜZ ESTETİĞİ

Holistik yüz estetiği nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nedir? Holistik yüz estetiği uygulaması nasıl gerçekleştirilir? Holistik yüz estetiği uygulaması tekrar edilebilir bir yöntem midir? Holistik yüz estetiği uygulamasının yan etkileri nelerdir? Holistik yüz estetiği uygulaması can yakar mı? Tüm bu soruların cevapları yazımızda…

Holistik Yüz Estetiği